Akrep Burcu Doğal Taşları Nelerdir?

  1. Anasayfa
  2. Takı Modası

Burcuna Uygun Takıları Bulalım mı ?

Burcun Nedir ?
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
TAKILARI GÖR

Akrep Burcu Doğal Taşları Nelerdir?

Akrep Burcu Doğal Taşları Nelerdir?
Her aksesuarın enerjisi ve havası farklıdır demiştik. Tabi her burç insanının ihtiyacı olan enerji de farklıdır. İhtiyacınız olan enerjiyi burcunuzun doğal taşından veya taşlarından almaya ne dersiniz? Takı Atölyesi, Akrep burcu hangi taşları kullanmalıdır, Akrep burcunun doğal taşları nelerdir sorularını cevaplıyor.

Öncelikle biraz Akrep burcundan bahsedelim... Zodyak kuşağının sekizinci burcu olan Akrep burcu son derece ciddiyet taşıyan bir burçtur! Akrep burcunun sezgisel yetenekleri çok güçlüdür. Bu burcun insanını muhtemelen gülerken pek fazla görmüyorsunuzdur. Akrep burcu son derece kolay incinen bir burçtur. Akrep burcu aldatılmışsa bunun intikamını kesinlikle alacaktır. Zodyak kuşağının en sadık burcu olarak göstereceğimiz Akrep burcu, dostluklarında ve aşk ilişkilerinde karşısında bulunan insana güvenmekte zorluk çeker. Onun bir insana güvenmesi için o insanın içtenliğine, samimiyetine kesinliklele güvenmesi gerekir. Eğer bu güven sağlanırsa Akrep burcu insanı kendini karşısında bulunan insana tamamen açacaktır. O bir insana güvendiyse elinde bulunan tüm imkanlarını o kişiye verecektir.

Plüton gezegenin etkisi altında olan Akrep burcu, sezgilerin, içgüdülerin burcudur. Tutkunun ateşini simgeleyen bu burç için duygular bazen tehlikeli bir hale gelebilir. Eğer bu burç insanı duygularınını kontrol etmesini öğrenebilirse, enerjilerini kendileri için yararlı bir şekilde kullanabilir. Fakat duygularının kontrolünü elinden kaçıran bir Akrep burcu için işler biraz kötüleşebilir. Aşırılığa yatkın olan bu burç hem iyi hem de kötü bir karaktere bürünebilir.

Zodyak kuşağında bulunan tüm burçlar arasında en ciddi burç olan Akrep burcu, amaçları için her zaman planlı ve programlıdır. O amaçlarına ulaşmayı öncelikli hedefi haline getirir. Amaçlarını gerçekleştirmek için karşısınaa çıkan her şey ile mücadele çekinmez. Akrep burcu insanı bazen amaçları uğruna İnsanların oyunlarını, planlarını ve stratejilerini bozabilir.

Akrep burcu insanı yalandan hiç hoşlanmaz. Dürüst ve sadık bir insan olan bu burç insanı ona söylenen yalanı mutlaka ortaya çıkaracaktır. Onlar sezgileri ile birlikte güçlü gözlem yeteneklerini de kullanarak insanların içini rahatlıkla okuyabilir. Eğer Akrep burcu insanının özel hayatına karışmaya kalkarsanız onun hesapçı, kibirli ve egoist yanı ile tanışırsınız. Akrep burcu arzunun burcudur. Bu burç insanı sürekli bir şeyleri arzular. Orta kıvam insanı olmayan Akrep burcu bu arzularını hep uçlarda yaşar. Onlar için yarım kalmış işler, aşklar ve ilişkiler can sıkıcıdır. Bazı Akrep burcu insanları tutkularına veya duygularına kolaylıkla kapılabilirler. Bu durum hem kendileri hem çevresi için tehlikeli bir durum olabilir. Onlar ya hep ya hiç mantığı ile hareket ettikleri için bu burç insanları ya çok iyi ya da çok kötü insanlar olabilir.

Akrep burcu insanı samimiyetsizlikten kaçar. İkiyüzlü davranışları ve konuşmaları kabullenmeyen Akrep burcu, ukala insanlardan da nefret eder. Eğer bu tarz davranışlar ile karşılaşırsa bu davranışların sahibini aşağılamaktan çekinmez. Akrep burcu hoş bulmadığı bir davranış karşısında patavatsız, kırıcı ve kaba olabilir. Onlar uzlaşmacı değillerdir. Sevilmeyeceklerini bile bile kendi doğrularının peşinden gitmeye gönüllüdürler. Akrep burcu her burç insanı gibi sevilmek ister, fakat sevilmemekten pek korkmaz. Onun için önemli olan ciddiye ve dikkatte alınmaktır.

Bu burcun insanı son derece kuşkucudur. Onlar kolay kolay bir şeye inanmaz. Fakat inandığı şeyleri de sonuna kadar savunur. Yeniliğe pek açık olmayan Akrep burcu, kendinden başkasına pek güvenmez. İstediğini elde etmek için taktik kullanmaktan çekinmeyen Akrep burcu, insanlardan öç almak için hemen harekete geçer.

Zodyak kuşağının ciddi ve güçlü sezgilere çocuğu Akrep burcunun kolye, bileklik ya da yüzüklerde kullanabileceği doğal taşları ise şunlardır:

Akuamarin taşı, Akvamarin olarak da bilinir. Bu taş değerli ve sağlık bakımından çok faydalı bir taştır. Akuamarin taşının fiziksel faydaları: Solunum yolu rahatsızlıkları, Astım ve bronşit, Boğaz ağrıları, Guatr ve tiroid bezi rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Akuamarin taşının psikolojik etkileri ise: Beden ve ruh arasındaki ilişkiyi kuvvetlendirir ve sezgi gücünü artırır. Bolluk, bereket ve şans getirir. Cesareti ve kendimize güveni artırır, utangaçlığı yener. İnsanın etrafına ve kendisine olan farkındalığını artırır. Hafızayı güçlendirir. Strese ve gerginliğe iyi gelir, huzur ve sakinlik sağlar. Negatif enerjiye karşı korur; neşe, mutluluk ve umut verir. Akuamarin taşı boğaz çakrasıyla etkileşim halindedir.

Lal taşı, Garnet taşı olarak da bilinir. Lal taşının fiziksel faydaları: Damarlar ve dolaşım sistemi için çok faydalıdır. Vücudu temizler, canlandırır ve kuvvetlendirir. Üreme gücünü ve cinsel enerjiyi arttırır.Menopoz için faydalıdır. Lal taşının psikolojik etkileri ise: Hafızayı güçlendirir. Hayal gücünü zenginleştirir. Canlılık verir, zindeliği arttırır. Duyguları düzenler, dinginlik hissi verir. Sevgi ve şefkati güçlendirir. Tutku ve cesareti artırır. Garnet taşı kök ve kalp çakraları üzerinde etkilidir.

Jasper taşı, Jaspis olarak da bilinir. Jasper taşının fiziksel faydaları: Güçlü tedavi edici özelliklere sahiptir. Endokrin ve sindirim sistemini ve safra kesesini güçlendirir. Erkeklerin cinsel gücünü arttırır. Karaciğer, dalak, mide ve böbrekler için faydalıdır. Kişinin kendini sağlıklı ve güçlü hissetmesini sağlar. Bedeni toksinlerden temizler, kan yapılmasına yardımcı olur. Jasper taşının psikolojik etkileri ise: Çakraları dengeler. Güç ve cesaret verir. Jasper taşı kök, alt karın, güneş sinirağı ve kalp çakraları üzerinde etkilidir.

Obsidyen taşı da Akrep burcunun doğal taşları arasında bulunmaktadır. Obsidyen taşının fiziksel faydaları: Karaciğerin temizlenmesine yardım eder. Obsidyen taşının psikolojik etkileri ise: Öfkeyi önler, duyguları dengeler. İnsanı kendine yönlendirerek, iyi –kötü yanlarını kabul etmesine yardımcı olur. Cesareti arttırır. Obsidyen kök, güneş sinirağı ve kalp çakraları üzerinde etkisi vardır.

Sitrin taşı, Citrine olarak da bilinir. Sitrin taşı; Kuvars Kristalinin sarı renkte olanıdır. Bu taş çok şifalıdır ve birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır Sitrin taşının fiziksel faydaları: Böbrek, bağırsak, kalp ve sindirim organlarına iyi gelir. Hastalıkları tedavi edici bir enerji ortaya çıkartır. Yaydığı enerji sayesinde yağın eritilmesini ve dolaşımı hızlandırır. Sitrin taşının psikolojik etkileri ise: Bir ortamda istenmeyen kötü enerjilerin engellenmesi için kullanılır. Taşıyan kişiye neşe ve mutluluk getirir. Depresyona neden olan duyguları önler. Kişinin kendine güvenini, başarı isteğini ve mutluluğunu arttırır. Zihni sakinleştirir ve dinlendirir. Sitrin taşı alt karın ve güneş sinirağı çakraları üzerinde etkilidir.

Yukarıda belirttiğimiz doğal taşlar ile birlikte Akrep burcunun kolye , bileklik, küpe ya da yüzüklerde kullanabileceği doğal taşları arasında şu taşlar da bulunuyor:

-Çeroit

-Firuze

-Gold Hematit

-Granat

-Hematit

-Kaplangözü

-Kedigözü Taşı

-Mercan

-Turkuaz

-Turmalin

-Unakit

İlginizi Çekebilir

Tümünü Gör
İNDİRİMDE
FIRSAT ÜRÜN
İNDİRİMDE
 Siparişlerinizin Hazırlanışı 
  • Siparişini verdiğiniz ürünler dikkatle seçilir...
  • Seçilen ürünler tekrardan temizlenir ve ambalajlanır...
  • Ambalajlanan ürünlerin defolu olup olmadıkları tekrar kontrol edilir...
  • Kontrol edilen ürünler şık hediye kutularına yerleştirilir...
  • Son olarak size ulaşabilmeleri için kısa bir yolculuğa gönderilirler...
  • İşte biz her siparişi böyle bir heyecanla hazırlıyoruz...