Başak Burcu Doğal Taşları Nelerdir?

  1. Anasayfa
  2. Takı Modası

Burcuna Uygun Takıları Bulalım mı ?

Burcun Nedir ?
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
TAKILARI GÖR

Başak Burcu Doğal Taşları Nelerdir?

Başak Burcu Doğal Taşları Nelerdir?
Her aksesuarın enerjisi ve havası farklıdır demiştik. Tabi her burç insanının ihtiyacı olan enerji de farklıdır. İhtiyacınız olan enerjiyi burcunuzun doğal taşından veya taşlarından almaya ne dersiniz? Takı Atölyesi Başak burcu hangi taşları kullanmalıdır, Başak burcunun doğal taşları nelerdir sorularını cevaplıyor.

Öncelikle biraz Başak burcundan bahsedelim... Zodyak kuşağının altıncı burcu olan başak burcu, İkizler burcu ile aynı gezegeni, Merkür’ü paylaşırlar. Aklın, zekanın ve iletişimin gezegeni olan Merkür, bu burca tüm ihtişamını yansıtmıştır. Kendinden emin, istikrar sahibi olan bu burç insanının her daim ayakları yere sağlam basar. Toprak grubunda bulunan Başak burcu son derece titiz, hassas ve düzenlidir. Başak burçları hakkında genel bir yanılgı da bulunmaktadır. İnsanlar bu burç insanının dağınık veya pasaklı olduğunu görünce şaşırırlar. Onlar burç kuşağının en titiz ve düzenli insanlarıdır. Fakat bu düzeni ve titizliği evlerinde ya da odalarında aramayın. Onlar için önemli olan zihinlerinin düzenli olmasıdır. Özellikle yakın çevresi ve ailesi hakkında çok titiz davranırlar. Tabi bu demek değildir ki her başak burcu dağınık ya da çok düzenlidir. Her burcun insanında olduğu gibi bu iki kategoride bulunan başak burçları da mevcuttur.

Başak burcu insanı için en önemli şey güven ve huzur bulmaktır. O, hayatı boyunca, bulana kadar güven ve huzurun peşinden koşar. Çevresinde güvenebileceği, destek alabileceği insanlar olması onu çok mutlu ve rahat hissettirir. Aynı zamanda başkaları için harika bir danışmandır. Başak burcu doğru karar verme ve adım atma konusunda bir usta sayılır. Soğukkanlı, sakin yapıları ile zor durumlarda başvurulacak insanlar arasında bulunur. Başak burcu insanı dağılan insanları toplar, çözülmeyen sorunları çözer, mızmız ya da şımarık yapıda bulunan insanlara sabreder. Onlar karmaşadan ve çelişkiden uzak insanlardır. Tek düze bir hayattan pek şikayet etmezler. Dışarıdan sorunsuz, dertsiz ve duygusuz görünmeleri olası bir durumdur. Onlar aklın ve zekanın simgesi Merkür’ün çocuğudur fakat oldukça şefkatli, yardım sever ve iyi yüreklidirler. Fakat bu özelliklerini başka insanlara yansıtırken zorlanırlar. Kendi zayıflıklarının farkında olan başak burcu, şüphesi ile sürekli kendisini frenler. Şüphe duymadığı tek bir konu veya durum olmadığı için kendi kendilerine sorun yaratmaları da çok sık yaşadıkları bir durumdur.

Kaos veya karmaşadan sürekli kaçan bu burç insanı istemediği durumlar yaşamamak için düşünerek, planlayarak hareket eder. Yine de her ne kadar didinseler dahi onlar da hayatın sürprizlerinden kaçamazlar. Onların evhamlı halleri bazı şeyleri abartarak yaşamalarına neden olur. İnsanlar ya da sosyal çevresi ile arasına mesafe koyan, duvar ören bu burç insanı, kendi yarattığı bu mesafe ya da duvardan şikayet eder.

Zekasının yanı sıra güçlü bir sezgi gücüne d sahip olan başak burcu, başka insanların da zayıf noktalarını hemen keşfeder. Güçlü eleştirel yönü ile bazen insanların üstüne fazla giden başak burcu, aşırı soğuk veya duygusuz görünebilir. Başak burcu kendi yaşantısına dikkat etmezse ileride monoton veya sabit bir hayata sahip olabilir. Titizliği, eleştirisi ve plana sadık kalma isteği ile kendisi ile birlikte bazen çevresinde bulunan insanları da hayattan soğutabilir…

Başak burcu insanı çalışkandır, para ya da lüks için değil çalışmayı sevdikleri için çalışırlar. Onlar için ün ya da şöhret sahibi olmanın değeri yoktur. Kendisine yettiği kadar para kazanmak başak burcu insanı için ideal olandır. Oldukça pratik bir zekaya sahip olan bu burç insanı her daim mükemmel olanı arzular. Başak burcu insanın orta kavramı yoktur. Ya hep ya hiç diye düşünürler.

Merkür’ün zeki ve çalışkan çocuğu olan Başak burcunun kolye, bileklik ya da yüzüklerde kullanabileceği doğal taşları ise şunlardır:

Akik taşı, Agat olarak da bilinir. Akik taşının ender bulunan bazı çeşitleri, çok renklidir ve büyülü bir ışıltıya sahiptir. Akik taşının fiziksel faydaları: Vücuttaki ağrılara iyi gelir. Vücutta kasılan, sıkışan bölgeleri açar ve rahatlatır.Damarları güçlendirir. Cilt hastalıklarına iyi gelir. Eril enerjiye sahip olan Akik cinsel gücü arttırır. Hamilelik sürecinde hem anne hem bebek sağlığı için faydalıdır. Kemikleri ve dişleri güçlendirir. Akik taşının psikolojik etkileri ise: Canlılık ve enerji verir. Kendine güveni, çalışma isteğini ve başarıyı artırır. Taşı taşıyan kişiye keyif alma, kuvvet ve pozitif enerji verir. Sevgi ve şefkati arttırır. Kanı temizler. Sahibini kendi seçen özel bir taştır. Akik taşı kök, alt karın ve kalp çarkları ile etkileşim halindedir.

Kehribar taşı, Amber olarak da bilinir. Kehribar taşının fiziksel faydaları: Ağrılı bölgelere koyulduğunda ağrı kesici bir etkisi vardır. Soğuk algınlığı, astım ve bronşit gibi solunum yolu hastalıklarına iyi gelir.Vücudun elektrik yükünü azalttığı için rahatlatıcı ve depresyon önleyici etkileri vardır. Guatr ve tiroid bezi hastalıklarına iyi gelir. Kehribar taşının psikolojik etkileri ise: Akıl ve ruh arasında denge kurmada faydalıdır. Bereket ve bolluk getirir. Güç ve enerji verir. Hayatın olumlu yanlarının algılanmasına yardımcı olur ve pozitif enerjiyi ortaya çıkartır.Kehribar taşı alt karın ve güneş sinirağı çakraları üzerinde etkilidir.

Jasper taşı, Jaspis olarak da bilinir. Jasper taşının fiziksel faydaları: Güçlü tedavi edici özelliklere sahiptir. Endokrin ve sindirim sistemini ve safra kesesini güçlendirir. Erkeklerin cinsel gücünü arttırır. Karaciğer, dalak, mide ve böbrekler için faydalıdır. Kişinin kendini sağlıklı ve güçlü hissetmesini sağlar. Bedeni toksinlerden temizler, kan yapılmasına yardımcı olur. Jasper taşının psikolojik etkileri ise: Çakraları dengeler. Güç ve cesaret verir. Jasper, taşı kök, alt karın, güneş sinirağı ve kalp çakraları üzerinde etkilidir.

Turmalin taşı, Tormalin ya da Gökkuşağı taşı olarak da bilinir. Turmalin taşı şifalı ve değerli bir taştır.Turmalin taşının fiziksel faydaları: Endokrin sistemini düzenler. Düzenli uykuya yardımcı olur. Turmalin taşının psikolojik etkileri ise: Beden ve zihin arasında dengeyi sağlar. Kişinin konsantrasyonuna ve bir amaca yönelmesine yardımcı olur. Kişiye dinginlik ve sakinlik vererek olayları daha dikkatli değerlendirmesini sağlar. Sezgisel gücü kuvvetlendirir. Turmalin taşı, kök kalp ve boğaz çakraları üzerinde etkilidir.

Yeşim taşı, Nefrit olarak da bilinir. Yeşim taşının fiziksel faydaları: Temizleyici etkisi vardır, vücudu arındırır. Dişe ve ağrılarına karşı iyi gelir. Göz hastalıklarına faydası vardır. Doğum ve adet sancılarını azaltır. Akıl hastalıklarına iyi gelir. Yeşim taşının psikolojik etkileri ise: Aşırı duygusal iniş- çıkışları dengeler. İyileştirici etkisi vardır. Korku ve endişeyi yener, huzur ve güven verir. Adalet ve eşitlik duygusunu güçlendirir, kibiri engeller. Akıl ve cesareti güçlendirir. Konsantrasyonu kuvvetlendirir. Yeşim taşı, kalp ve güneş sinir ağı çakraları üzerinde etkilidir.

Yukarıda saydığımız doğal taşlarla ile birlikte Başak burcunun kolye , bileklik ya da yüzüklerde kullanabileceği doğal taşları arasında şu taşlar da bulunuyor:

- Fuksit

- Havlit

- İnci

- Peridot

- Turkuaz

- Ametist

- Ceyt

- Çeroit

- Firuze

İlginizi Çekebilir

Tümünü Gör
BÜYÜK İNDİRİM
 Siparişlerinizin Hazırlanışı 
  • Siparişini verdiğiniz ürünler dikkatle seçilir...
  • Seçilen ürünler tekrardan temizlenir ve ambalajlanır...
  • Ambalajlanan ürünlerin defolu olup olmadıkları tekrar kontrol edilir...
  • Kontrol edilen ürünler şık hediye kutularına yerleştirilir...
  • Son olarak size ulaşabilmeleri için kısa bir yolculuğa gönderilirler...
  • İşte biz her siparişi böyle bir heyecanla hazırlıyoruz...