Boğa Burcunun Doğal Taşları Nelerdir?

  1. Anasayfa
  2. Takı Modası

Burcuna Uygun Takıları Bulalım mı ?

Burcun Nedir ?
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
TAKILARI GÖR

Boğa Burcunun Doğal Taşları Nelerdir?

Boğa Burcunun Doğal Taşları Nelerdir?
Her aksesuarın enerjisi ve havası farklıdır demiştik. Tabi her burç insanının ihtiyacı olan enerji de farklıdır. İhtiyacınız olan enerjiyi burcunuzun doğal taşından veya taşlarından almaya ne dersiniz? Takı Atölyesi, Burçlara göre hangi doğal taşlar kullanılmalı? Boğa burcu hangi taşları kullanmalıdır? Boğa burcunun doğal taşları nelerdir? sorularını cevaplıyor.

Öncelikle biraz boğa burcundan bahsedelim... Zodyak kuşağının ikinci burcu olan boğa burcu; dişil bir enerjiye sahip olmakla birlikte negatif burçlar arasında bulunuyor. Elementi toprak olan bu burç sabit burçlar arasındadır. Onlar için güven duymak, kararlı olabilmek, plana ve programa sadık kalmak oldukça önemlidir. Evlilik, kariyer ya da para; onlar bu konularda değişiklikten pek hoşlanmaz. Boğa burçları maddiyata çok önem veriyor gibi algılanabilirler. Oysa onlar paranın güzel, mutlu ve huzurlu bir hayat yaşamak için sadece bir araç olabileceğinin farkındalar. Boğa burcunun tutarlı davranışları da onun yanlış anlaşılmasına neden olan davranışlarından biridir. Boğa burçları; çalışkan ve istikrarlıdırlar. Mükemmeli arzuladıkları için mükemmele giden yolda taviz vermekten pek hoşlanmazlar. En sabırlı burçlar arasında bulunan boğa; bağımızlığı, huzuru ve istikrarı için tehlikeli gördüğü bir etki karşısında oldukça sinirlenecektir.

Günlük hayatında aradığı güven duygusunu duygusal ilişkilerinde de arar boğa burcu. Seçiçi ve kolay beğenmeyen bu burç insanları, Venüs etkisiyle güzelliğe ve estetiğe de oldukça önem verirler. Aradığını bulduğu an ise tutkuyla sever boğa burçları. Uzun ilişkileri tercih eden boğalar, sahiplenici ve kıskançtırlar. Sadakatsizliğe uğrayan bir boğa burcu asla affetmez dersek hiç abartmış olmayız. Venüs etkisinde olan, güzelliğe ve estetiğe neredeyse aşık olan, huzur ve güveni arzulayan boğa burcunun doğal taşları ise şunlardır:

– Turkuaz Taşı

– Topaz Taşı

– Pembe Kuvars

– Safir Taşı

– Yeşim

– Zümrüt

– Akik Taşı

– Kuvars Kristali

– Lapis Taşı

Peki bu taşlar ne gibi enerjiler taşıyor? Nasıl yararlar sağlıyor? Turkuaz taşından başlayalım. Turkuaz ya da Firuze taşı olarak da bilinen bu taş fiziksel açıdan oldukça faydalıdır. Sindirim sorunlarına iyi gelmekle birlikte tansiyon düzenler, kalbi ve diğer tüm organları güçlendirir, hücreleri yeniler, solunum sistemini ve kan dolaşımını canlandırır. Psikolojik faydaları ise; cinsel cazibeyi kuvvetlendirir, kaygıyı ve kederi yaştırır, nazara karşı korur, yaratıcılığı güçlendirir. Turkuaz taşı Boğaz çakrası üzerinde etkilidir.

Topaz taşı ise genelde mavi ya da sarı renk tonlarında bulunur. Göz hastalıklarına iyi gelir, veba hastalığının tedavisinde kullanılır, bedeni ve ruhu dinlendirir. Bu taşın psikolojik etkileri ise; ruhsal gelişmeye yardımcı olur, korkaklığı yener, cesaret verir, neşeyi ve hoşnutluğu arttırır. Topaz taşı kök, güneş sinirağı, boğaz ve Taç çakraları üzerinde etkilidir.

Pembe Kuvars taşı, Gül kuvarsı olarak da bilinir. Doğada az bulunur ve şifa gücü çok yüksektir. Pembe Kuvars taşının fiziksel faydaları şunlarıdır: Yatıştırıcı etkisi vardır, kalbi rahatlatır, ağrı giderici etkisi vardır. Psikolojik etkileri ise; alkol bağımlılığı tedavisinde kullanılır, kaygı ve endişeleri engeller, yaşama sevincini arttırır, kendine güven duygusunu kuvvetlendirir. kişinin kendisiyle ve etrafıyla barışık olmasına katkı sağlar, sevgi ve şefkati arttırır. yatıştırıcı etkisi vardır, kalbi rahatlatır, insanı kıskançlık, öfke gibi kötü duygulardan arındırır. Pembe kuvars kalp çakrası üzerinde etkilidir.

Safir taşının fiziksel faydaları: Salgı bezlerini çalıştırır ve kalbe ve böbreklere iyi gelir. Bu taşın psikolojik etkileri ise: Özgürlük hissini kuvvetlendirir, çiftler arasında sadakati arttırır, şefkat ve huzuru arttırır, İnsandaki inancı ve özgüveni kuvvetlendirir, sinirleri sakinleştirir, konsantrasyonu arttırır. Safir; boğaz ve ablın çakraları üzerinde etkilidir.

Yeşim taşı ise Nefrit olarak da bilinir. Yeşim; üzerinde sarı, beyaz, kahverengi, siyah ve kırmızı gibi çeşitli renk lekelerini barındıran yeşil renkli değerli bir taştır. Yeşim taşının fiziksel faydaları: Temizleyici etkisi vardır, vücudu arındırır. dişe ve ağrılarına karşı iyi gelir, göz hastalıklarına faydası vardır, doğum ve adet sancılarını azaltır, akıl hastalıklarına iyi gelir. Yeşim taşının psikolojik etkileri ise: Aşırı duygusal iniş-çıkışları dengeler, iyileştirici etkisi vardır, korku ve endişeyi yener, huzur ve güven verir, adalet ve eşitlik duygusunu güçlendirir, kibiri engeller, akıl ve cesareti güçlendirir, konsantrasyonu kuvvetlendirir. Yeşim taşı; kalp ve güneş sinirağı çakraları üzerinde etkilidir.

Zümrüt taşının fiziksel faydaları: Bağışıklık ve sinir sistemini güçlendirir, kalp, ciğer ve böbreğe iyi gelir. Zümrüt taşının psikolojik etkileri ise: Bolluk ve bereket getirir, sevgiyi ve insanlar arasındaki ilişkileri, hoşgörüyü güçlendirir, beden- ruh ve zihin ilişkisini dengeler, sabır ve dinginlik sağlar, olumsuz şeylere karşı koruyucu özelliği vardır, yaşam sevincini ve canlılığı arttırır. Zümrüt; kalp, alın, güneş sinirağı çakraları üzerinde etkilidir.

Akik taşı, Agat olarak da bilinir. Akik; su oranı yüksek ve kırılgan bir taştır. Ender bulunan bazı çeşitleri, çok renklidir ve büyülü bir ışıltıya sahiptir. Akik Taşının fiziksel faydaları: Vücuttaki ağrılara iyi gelir, vücutta kasılan, sıkışan bölgeleri açar ve rahatlatır, damarları güçlendirir, cilt hastalıklarına iyi gelir, eril enerjiye sahip olan Akik cinsel gücü arttırır, hamilelik sürecinde hem anne hem bebek sağlığı için faydalıdır, kemikleri ve dişleri güçlendirir. Akik Taşının psikolojik etkileri ise: Canlılık ve enerji verir, kendine güveni, çalışma isteğini ve başarıyı artırır, keyif alma, kuvvet ve pozitif enerji verir, sevgi ve şefkati arttırır, kanı temizler, sahibini kendi seçen özel bir taştır. Akik; kök, alt karın ve kalp çarkları ile etkileşim halindedir.

Kuvars Kristali, Necef olarak da bilinir. Kuvars Kristalinin fiziksel faydaları: Bilgisayar, cep telefonu gibi aletlerin radyasyonunu toplar, konsantrasyonu ve zihin gücünü kuvvetlendirir, sürekli enerji yaydığı için hücreleri yeniler ve yaşlanmayı önler. Kuvars Kristalinin psikolojik etkileri ise: beyni ve işlevlerini güçlendirir, pozitif enerji verir, stresi giderir, nazardan korur, dilek ve arzuların gerçekleşmesi için pozitif enerji yayar. Kuvars Kristali; kök, alt karın, Güneş, sinirağı, kalp, boğaz, alın ve taç çakraları üzerinde etkilidir.

Lapis taşının fiziksel faydaları: Çocuklarda solunum yolu hastalıklarına iyi gelir, vücut iskeletini ve kemikleri güçlendirir, tiroid ve guatr rahatsızlıklarına iyi gelir, bezleri harekete geçirir, tansiyonu düzenler, iletişim yeteneğini geliştirir. Lapis taşının psikolojik etkileri ise: zihni sakinleştirir ve dinginleştirir, küçük çocukları korkulardan uzaklaştırır, kaygıyı yener ve canlılık verir, konsantrasyonu arttırır. Lapis taşının alın çakrası üzerinde etkisi vardır.

Bu taşların dışında boğa burcunun doğal taşları arasında şu taşlar da bulunuyor:

-Çeroit

-Fuksit

-Krizokol

-Kyanit

-Malakit

-Mercan

-Opal

-Rodoksit

-Sedef

-Turmalin

-Yıldız Taşı

Bu taşları, kolyeler, yüzükler veya bileklikler ile üzerinizde taşıyarak enerjinizi her zaman üst seviyede tutabilir ve pozitif bir ruh haline sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Tümünü Gör
FIRSAT ÜRÜN
 Siparişlerinizin Hazırlanışı 
  • Siparişini verdiğiniz ürünler dikkatle seçilir...
  • Seçilen ürünler tekrardan temizlenir ve ambalajlanır...
  • Ambalajlanan ürünlerin defolu olup olmadıkları tekrar kontrol edilir...
  • Kontrol edilen ürünler şık hediye kutularına yerleştirilir...
  • Son olarak size ulaşabilmeleri için kısa bir yolculuğa gönderilirler...
  • İşte biz her siparişi böyle bir heyecanla hazırlıyoruz...