Broş Nasıl Kombinlenir?

  1. Anasayfa
  2. Takı Modası

Broş Nasıl Kombinlenir?

Broş-Nasıl-Kombinlenir?
Takı ve aksesuarın son dokunuşu yapmadığı kombinler göze hep eksik gelir. Stilimizin, zevkimizin ve güzelliğimizin bize has olan noktalarını ön plana çıkarmak için kolye, küpe, bileklik gibi asksesuarları neredeyse her gün, her kombinimiz ile kullanıyoruz. Broşun ise diğer aksesuarların yanı sıra biraz daha ağır, abartılı veya ciddi bir görünüm yarattığını düşünebilirsiniz. Fakat günümüzün modasına, estetik ve güzellik anlayaşına ayak uyduran yeni model ve tasarımlar ile broş , diğer aksesuarlar gibi günlük, spor veya özel kombinleriniz ile kullanacağınız bir aksesuar haline geldi. Peki broş nasıl kombinlenir? Broş ile sade ve şık kombinler nasıl yaratılır? Takı Atölyesi, bu soruları cevaplıyor.

Bazı kişiler için broş fazla eski ya da ağır bir aksesuar olarak tanınabiliyor. Fakat broş kullanımı, sizin daha özgü ve farklı bir duruş ile stilinizi ön plana çıkarmanızı sağlayacaktır. Broş, doğru kombin ve doğru kullanım ile tarzınızın hakettiği görünüme ulaşmasını sağlayacaktır. Öncelikle eski, ezbere ve sıkıcı görünümlü broş kullanımlarını unutun. Broşlar yaka ve ceketlere elbette hala takılabilir fakat bere, manto, şapka hatta çantalara dahi takılarak yeni, dinamik bir görünüm yaratmak mümkün. Broş kullanımını sadece özel davetlerde kullandığınız kombinlere saklamayın, günlük kullandığınız elbise, şal, tişört ve gölmek gibi kıyafetlere de uyarlanabilen broşlar, günlük hayatta dahi farklı ve şık hissetmenizi sağlayacaktır. Broş kullanımının sınırı yok ve bunu söylerken abarttığımızı düşünebilirsiniz. Fakat saçlarda, saç tokası olarak kullanılan broşlar bize stil sahibi olmanın ve sahip olunan stili özgürce yansıtabilmenin keyfini sunuyor. Peki broş nasıl kombinlenir sorusunun başka bir cevabı kaldı mı? Elbette. Cüzdan ve ayakkabılar üzerinde dahi kullanılan broşlar bu işin ne kadar eğlenceli ve sınırsız olduğunu gösteriyor.

Broşu her yerde, her kıyafet ve aksesuarınız ile kullanabileceğinizi söyledik, Peki bu kıyafet ve aksesuarlarımızı nasıl broş ile kombinleyebiliriz? Takı Atölyesi, broş ile oluşturabileceğiniz kombinlerin ipuçlarını veriyor:

-Kullandığınız atkı ve fularlar broş kullanımına oldukça uygun. Geniş ve uzun atkıları sabitlemek için ve narin fularların boynunuzdan kaymasını engellemek için kullanabileceğiniz fularlar işlevsel olduğu gibi size şık bir görünüm sunacaktır.

-Kış aylarında sıkça kullandığımız bere ve şapkalarda broş kullanımı için bize bir fırsat veriyor. Tasarımını ve modelini beğenmediğiniz, sade bulduğunuz sapka ve berelerinizin üstüne, istediğiniz yere broşu takabailirsiniz.

-Elbise ise broş kullanımı için harika bir kıyafet. Kapalı ya da dekoltesi olan elbisenizin istediğiniz herhangi bir yerine ya da dekoltesine takacağınız broş, kombininizin eksikliğini giderecektir. Dekoltesini fazla bulduğunuz bir kıyafetiniz mi var? Broşu, kıyafetinizin dekolte kısmına takarak fazla bulduğunuz dekolteyi kapatabilirsiniz.

-Palto, ceket veya trençkotlarınızda kullanmak istediğiniz broşa en uygun yer yakas, cep üstü, kollar veya gövde olacaktır. Bu tarz kıyafetlerinizde birden fazla broş kullanımı göze dinamik ve şık gelecektir.

-Broşu günümüzün sokak modasına dahi uydurabilirsiniz. Kot ceketlere ve kont montlara takılan broş yeni ve şık bir görünüm yaratmanın en kolay yolu.

-Günlük kombinlerinizde kullandığınız tişörtünüzün üzerine takacağınız sade ve küçük bir broş spor görünümünün sıkıcı olmadığını ispatlayacaktır.

-İşiniz gereği giydiğiniz gömleklerinizin yakasına, ceplerine ya da kol kısmının üzerine takacağınız taşlı veya metal broşlar işinizi çok daha eğlenceli bir hale getirecektir.

-Gelelim ayakkabılara. Ayakkabılar ile broş nasıl kombinlenir? Kullandığınız herhangi bir ayakkabınızın üzerine takacağınız broş yeni bir ayakkabıdan çok daha fazla beğeni toplayacaktır.

-Broşu kıyafet ve ayakkabılar ile kullanıldığı gibi diğer aksesuarlar ile de kullanabilirsiniz. Zincir kolyelerin, bilekliklerin, küpelerin ucuna takılacak bir broş, stilinizi tazeleyecektir. Broşu çanta ile kullanmak isteyenler ise çantanın üstünde herhangi bir noktaya broşu takabileceği gibi fermuarına da takarak çantasına yeni bir soluk getirebilir.