Gümüş Yüzük Neden Kararır?

  1. Anasayfa
  2. Takı Modası

Burcuna Uygun Takıları Bulalım mı ?

Burcun Nedir ?
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
TAKILARI GÖR

Gümüş Yüzük Neden Kararır?

Gümüş Yüzük Neden Kararır?
Kullandığınız takılar bir zaman sonra kararma durumu yaşabilir. Sık kullanım sonucunda kararma durumu yaşayan aksesuarlar arasında bulunan gümüş yüzük, en çok tercih edilen kadın takı modelleri arasında bulunuyor. Kombinlerimizi ve görünümlerimizi şık bir şekilde tamamlayan gümüş yüzük geçmiş yıllardan bu yana vazgeçilmez aksesuarlardan biri olarak kullanılmaktadır. Severek kullandığınız gümüş yüzük neden kararır? Takı Atölyesi, gümüş yüzüğün kararma nedenlerini anlatıyor.

Eğer taktığınız yüzük, gümüş gümüş ise kararma durumunu yaşamanız olası bir durumdur. Gümüş yüzük neden kararır? Gümüş yüzüğünüzün kararmasının birden fazla nedeni vardır. İlk neden ile başlayalım: Kükürt. Dünyada bolca bulunan kükürtün kokusu, çok hafif olsa dahi gümüş yüzüğünüzün kararmasına neden olacaktır. Aynı zamanda gümüş yüzükler içinde bulundurdukları diğer maddeler yüzünden de kararma yaşayabilir. Bilindiği gibi gümüş yüzük, yapısı itibari ile kararmaya yatkın bir modeldir. Havada bulunan kükürt, hidrojen ve sülfirik bu kararmaya neden olmaktadır. Gümüş yüzüğünüzün kararmasının diğer nedeni ise açıkta kalmasıdır. Aynı tükettiğimiz gıdalarda olduğu gibi gümüş yüzükler de kullanılmadığı halde açıkta kalınca kararmaktadır. Gümüş yüzüğünüzü kullanmadığınız durumlarda hava almayacak şekilde saklamalısınız. Gümüş kararmasında dikkat etmeniz gereken üçüncü nokta ise içinde bolca kimyasal barından parfümler ve asit barından deniz suyu ve terdir. Gümüş, su ve parfüm ile temas halinde bulunduğunda kararmaktadır. Eğer teriniz aşırı asitliyse gümüş yüzüğünüz kararır hatta çürüyebilir.

Gümüş yüzüklerin kararmaması için alınan önlemlerden biri olan radyum kaplama ise yanlış bir önlemdir. Radyum kaplama yapılan yüzük kararma ile birlikte erken yıpranır ve paslanır. Herhangi bir gümüş aksesuarınıza yapacağınız radyum kaplama, aksesuarınıza sadece zarar verecektir. Eğer çok asitli bir teriniz var ise yaz aylarında gümüş yerine kaliteli deri ya da beyaz altın kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Gümüş yüzüğünüzün kararması durumunda, yüzüğün çamaşır suyu ile yıkanması da sık sık kullanılan fakat yanlış olan bir işlemdir. Çamaşır suyunun içinde bulundurduğu kimyasallar takınızı onarmak yerine ona zarar verecektir. Hatta çamaşır suyu ile yıkadığınız yüzüğünüz cildinize dahi zarar verebilir. Çamaşır suyunun yanı sıra diş macunu ve sigara külü de kararan gümüş yüzüğün onarımı için uygulanan yanlış yöntemler arasında bulunuyor. Gümüş yüzüğünüze ve cildinize zarar vermemek için bu yöntemleri kullanmamanız gerekmektedir.

Ayrıca "gümüş kolye neden kararır?" yazımızı okuyarak kararmalarla ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Tümünü Gör
BÜYÜK İNDİRİM
 Siparişlerinizin Hazırlanışı 
  • Siparişini verdiğiniz ürünler dikkatle seçilir...
  • Seçilen ürünler tekrardan temizlenir ve ambalajlanır...
  • Ambalajlanan ürünlerin defolu olup olmadıkları tekrar kontrol edilir...
  • Kontrol edilen ürünler şık hediye kutularına yerleştirilir...
  • Son olarak size ulaşabilmeleri için kısa bir yolculuğa gönderilirler...
  • İşte biz her siparişi böyle bir heyecanla hazırlıyoruz...