İkizler burcu doğal taşları nelerdir?

  1. Anasayfa
  2. Takı Modası

Burcuna Uygun Takıları Bulalım mı ?

Burcun Nedir ?
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
TAKILARI GÖR

İkizler burcu doğal taşları nelerdir?

İkizler burcu doğal taşları nelerdir?
Her aksesuarın enerjisi ve havası farklıdır demiştik. Tabi her burç insanının ihtiyacı olan enerji de farklıdır. İhtiyacınız olan enerjiyi burcunuzun doğal taşından veya taşlarından almaya ne dersiniz? Takı Atölyesi, İkizler burcu hangi taşları kullanmalıdır, İkizler burcunun doğal taşları nelerdir sorularını cevaplıyor.

Öncelikle biraz İkizler burcundan bahsedelim... Zodyak kuşağının üçüncü takımyıldızı olan ikizler burcu, bu kuşağın en değişken burcudur! Hava grubunda bulunan bu burç insanı çekici, zeki ve becerikli oluşları ile hemen dikkat çeker. İkizler burçları asla tek kişilik ile yetinmezler, onlar çok yönlü insanlardır; her şeyi öğrenmek istedikleri için birden fazla kişiliğe ihtiyaç duyarlar. Bu burç insanının sahip olduğu her kişilik için bitmez tükenmez bir enerjileri vardır. Onlar fiziksel olarak hareketli olduğu kadar durmak bilmez bir akıl özelliğine de sahiptir. Bu burç insanı kendine özgü davranışları ile ilgiyi üzerine çeker. Espri yetenekleri her kalbi çalacak kadar gelişmiştir. Çevresinde bulunan insanları güldürmesini çok iyi bilen bu burç insanının en büyük ve etkili silahı tatlı dilleridir! Ortamın eğlendiren ve güldüren insanları oldukları için hemen her yerde ihtiyaç duyulurlar. Tabi ikizler burcundan bahsediyoruz, bu burç insanlarının bir de sadece yakın çevresine gösterdiği oldukça ciddi bir yanları vardır.

İkizler burcu insanını genç halinden tanıyabilirsiniz. Genç hali derken elbette yaşından bahsetmiyoruz. Bu burç insanı her daim yaşı ne olursa olsun genç bir enerjiye sahiptir. Zaten İkizler burcu astrolojide insanın ergenlik çağını temsil etmektedir. Bu burcun insanı ruhsal olarak yaşlanmaz dersek abartmış olmayız. Çocukların sahip olduğu masum bakışlar, heyecanlar ve saflık bu burç insanında da mevcuttur. Bu yüzden en az çocuklara hayır demek kadar zordur bu insanları reddetmek. Çocuklar ile benzeşen bir diğer özelliği de her konunun yüzeysel kısmı ile ilgilenmeleridir. Onlar biraz maymun iştahlıdır. Bir konuya kendini kaptırmış mı görünüyorlar? Birkaç saat veya birkaç gün bekleyin. O konuyu yüzeysel şekilde incelemiş, öğrenmiş olup çoktan ilgilerini çeken başka bir konuyu öğrenmek için rotalarını değiştirmiş olacaklar. Onlardan derinleşmesini beklemeyin. Bu ikizler burcu insanı için çok fazla sabır ve sıkıcılık anlamı taşıyacaktır. Özellikle duygusal konuşmalar, onların pek hoşlanmadığı konuşmalar arasındadır. Konuşmayı en çok seven ve en iyi beceren burç olarak gösterebileceğimiz ikizler burcu, iş duygusal konulara gelince adeta kabuğuna çekilecektir. Onlar bu konuda oldukça gizemlidir. Siz aranızdaki ilişkiden konuşmak isterken onun konuyu ne kadar alakasız yerlere çektiğini görünce çok şaşırabilirsiniz.

Tatlı dilin ustaları dedik onlar için. Ama unutmayın ikizler burcunun stabil olduğu hiçbir konu yoktur. Tatlı dili ile sizin yüreğinize sızan bu burç insanı iğneleyici konuşmaları, karamsar bakış açıları ile bir anda sizi alt üst edebilir. Onlar fevri bir ruha sahiptir. Çabuk öfkelenir, çabuk kıskanır, çabuk sıkılır, çabuk karar değiştirir ve çabuk sakinleşirler. Bu onların çift karakterinin getirdiği özelliklerden kaynaklanır. Tüm dengesizliklerine rağmen onlar harika ve çok öğretici bir rehberdir. O yüzden onlardan vazgeçmek pek kolay sayılmaz. Zekanın bir simgesi haline gelen bu burç aynı zamanda çok güçlü sezgisel güçlere de sahiptir.

Planlı, rayında giden bir hayat onlara çok fazla sıkıcı gelecektir. Onlar yaratıcı gücün simgesidir. Arkadaşlıkları, ilişkileri veya iş hayatı bu yaratıcı gücün altında şekillenir. Hareketli bir hayatı arzu eden bu burç insanı istediği hayata kavuşamazsa aylak, tembel bir profil çizer. Çünkü onlar istemedikleri bir şeyi yapmak yerine hiçbir şey yapmamayı tercih edecektir. Çevresine ve hayatına aldıkları insan ile entelektüel ve kültürel paylaşım içinde olmak ister bu burç insanı. Onlar güncel, paslanmayan bir zekaya sahipler. Her konuda fikirleri olması sizi şaşırtmasın. İşlek zekaları sayesinde çabuk öğrenir ve kavrarlar. Bu yüzden aynı anda birden fazla konu ve işle ilgilenebilirler.

Zeka, iletişim ve hareketliliğin simgesi İkizler burcunun doğal taşları ise şunlardır:

Akuamarin taşı, Akvamarin olarak da bilinir. Bu taş sağlık bakımından çok faydalı bir taştır. Akuamarin taşının fiziksel faydaları: Solunum yolu rahatsızlıkları, astım ve bronşit boğaz ağrıları, guatr ve tiroid bezi rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Akuamarin taşının psikolojik etkileri ise: Beden ve ruh arasındaki ilişkiyi kuvvetlendirir ve sezgi gücünü artırır. Bolluk, bereket ve şans getirir. Cesareti ve kendimize güveni artırır, utangaçlığı yener. İnsanın etrafına ve kendisine olan farkındalığını artırır. Hafızayı güçlendirir. Strese ve gerginliğe iyi gelir, huzur ve sakinlik sağlar. Negatif enerjiye karşı korur; neşe, mutluluk ve umut verir. Akuamarin boğaz çakrasıyla etkileşim halindedir.

Akik taşı, Agat olarak da bilinir. Akik taşının ender bulunan bazı çeşitleri, çok renklidir ve büyülü bir ışıltıya sahiptir. Akik taşının fiziksel faydaları: Vücuttaki ağrılara iyi gelir. Vücutta kasılan, sıkışan bölgeleri açar ve rahatlatır. Damarları güçlendirir. Cilt hastalıklarına iyi gelir. Eril enerjiye sahip olan Akik cinsel gücü arttırır. Hamilelik sürecinde hem anne hem bebek sağlığı için faydalıdır. Kemikleri ve dişleri güçlendirir. Akik taşının psikolojik etkileri ise: Canlılık ve enerji verir. Kendine güveni, çalışma isteğini ve başarıyı artırır. Taşı taşıyan kişiye keyif alma, kuvvet ve pozitif enerji verir. Sevgi ve şefkati arttırır. Kanı temizler. Sahibini kendi seçen özel bir taştır. Akik kök, alt karın ve kalp çarkları ile etkileşim halindedir.

Topaz taşı, Topas olarak da bilinir. Topaz taşının fiziksel faydaları: Göz hastalıklarına iyi gelir. Veba hastalığının tedavisinde kullanılır. Bedeni ve ruhu dinlendirir. Topaz taşının psikolojik ekileri ise: Ruhsal gelişmeye yardımcı olur. Korkaklığı yener, cesaret verir. Neşeyi ve hoşnutluğu arttırır. Topaz kök, güneş sinirağı, boğaz ve Taç çakraları üzerinde etkilidir.

Sitrin taşı, Citrine olarak da bilinir. Bu taş çok şifalıdır ve birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Sitrin taşının fiziksel faydaları: Böbrek, bağırsak, kalp ve sindirim organlarına iyi gelir. Hastalıkları tedavi edici bir enerji ortaya çıkartır. Yaydığı enerji sayesinde yağın eritilmesini ve dolaşımı hızlandırır. Sitrin taşının psikolojik etkileri ise: Bir ortamda istenmeyen kötü enerjilerin engellenmesi için kullanılır. Taşıyan kişiye neşe ve mutluluk getirir. Depresyona neden olan duyguları önler. Kişinin kendine güvenini, başarı isteğini ve mutluluğunu arttırır. Zihni sakinleştirir ve dinlendirir.Sitrin taşı alt karın ve güneş sinirağı çakraları üzerinde etkilidir.

Turmalin taşı, Tormalin ya da Gökkuşağı taşı olarak da bilinir. Bu taş şifalı ve değerli bir taştır. Turmalin taşının fiziksel faydaları: Endokrin sistemini düzenler. Düzenli uykuya yardımcı olur. Turmalin taşının psikolojik etkileri ise: Beden ve zihin arasında dengeyi sağlar. Kişinin konsantrasyonuna ve bir amaca yönelmesine yardımcı olur. Kişiye dinginlik ve sakinlik vererek olayları daha dikkatli değerlendirmesini sağlar. Sezgisel gücü kuvvetlendirir. Turmalin taşı kök, kalp ve boğaz çakraları üzerinde etkilidir.

Zümrüt göz alıcı güzelliği olan değerli bir taştır. Zümrüt taşının fiziksel faydaları: Bağışıklık ve sinir sistemini güçlendirir. Kalp, ciğer ve böbreğe iyi gelir. Zümrüt taşının psikolojik etkileri ise: Bolluk ve bereket getirir. Sevgiyi ve insanlar arasındaki ilişkileri, hoşgörüyü güçlendirir. Beden- ruh ve zihin ilişkisini dengeler. Sabır ve dinginlik sağlar. Olumsuz şeylere karşı koruyucu özelliği vardır. Yaşam sevincini ve canlılığı arttırır. Zümrüt kalp, alın, güneş sinirağı çakraları üzerinde etkilidir.

Yukarıda saydığımız doğal taşlar ile birlikte İkizler burcunun doğal taşları arasında bulunan diğer taşlar ise şunlardır:

-Aytaşı

-Ceyt

-Firuze

-Gold Beril

-Kaplangözü

-Krizokol

-Krizopras

-Kuvars

-Peridot

-Yıldız Taşı

Bu taşları üzerinizde kolye , yüzük , küpe ve bileklik gibi takılarla taşıyarak enerjinizi daima üst seviyede tutabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Tümünü Gör
FIRSAT ÜRÜN
 Siparişlerinizin Hazırlanışı 
  • Siparişini verdiğiniz ürünler dikkatle seçilir...
  • Seçilen ürünler tekrardan temizlenir ve ambalajlanır...
  • Ambalajlanan ürünlerin defolu olup olmadıkları tekrar kontrol edilir...
  • Kontrol edilen ürünler şık hediye kutularına yerleştirilir...
  • Son olarak size ulaşabilmeleri için kısa bir yolculuğa gönderilirler...
  • İşte biz her siparişi böyle bir heyecanla hazırlıyoruz...