İlk Küpe Ne Kadar Kulakta Kalmalı?

  1. Anasayfa
  2. Takı Modası

Burcuna Uygun Takıları Bulalım mı ?

Burcun Nedir ?
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
TAKILARI GÖR

İlk Küpe Ne Kadar Kulakta Kalmalı?

İlk Küpe Ne Kadar Kulakta Kalmalı?
Tarzımızı tamamlayan en şık aksesuarlardan biri de küpe! Küpe takmak için diğer aksesuarlardan farklı olarak kulağınızın delik olması gerekmektedir. Günümüzde her ne kadar mıknatıslı küpeler olsa dahi kulağı deldirerek takılan küpeler kadar tercih edilmiyor. Takı Atölyesi, ilk küpe ne kadar kulakta kalmalı sorusuna cevap veriyor. Kulak deldirmek acısız ve zahmetsiz bir işlem fakat yapılan yanlış uygulamalar ve yanlış bilgiler bu işlemi acılı bir hale getirebilir. Kulağınızı evde kendi başınıza delebileceğiniz gibi streil medikal aletlerin kullanıldığı özel ortamlarda deldirmeniz en sağlıklı kulak deldirme yöntemidir. Özellikle çocuklar için yapılacak olan kulak delinmesi titizlikle yapılmalıdır.

Kulak deldirme işlemi sırasında, ortamın hijyenik şartlara uygun olduğundan emin olmalısınız. Hijyenden yoksun bir ortamda yapılan kulak deldirme işlemi yara yeri enfeksiyonu riski açısından diyabetik hastalar, kanama ve pıhtılaşma bozuklukları olanlar, kötü yara iyileşmesi olanlar, bazı nörolojik ve psikiyatrik hastalığı olanlar, dermatolojik hastalığı olanlar ve kulak gelişiminin çok başındaki yaşı küçük çocuklar için risk taşımaktadır. Eğer ortam hijyen kurallarına uymuyorsa kan yoluyla birtakım viral hastalıklar bulaşabilir (hepatit-B, AİDS vb). Kulak deldirme işlemini gerçekleştirecek olan kişi steril eldiven giymeli, delik açılacak olan bölge sterilize edici özel solüsyonlarla temizlenmelidir. Delmek için kulağın kıkırdaksız olan ve en çok kanlanan meme kısmı tercih edilmeli, enfeksiyona açık olan, daha az kanlanan ve kıkırdak içeren kulağın diğer kısımları pek seçilmemelidir. Delmede kullanılacak olan küpe sallantısız, en az alerjik olan titanyum veya 14 ayar altın alaşımlı olmalıdır.

Peki ilk küpe ne kadar kulakta kalmalı, kulağa takılan küpe ne zaman değiştirilebilir? Deldirme işlemi sonrasında, kulağın iyileşmesi için 6-8 hafta boyunca küpeyi çıkarmamak gerekir. Sonrasında da yine hijyene dikkat ederek kulağa temas edebilecek şeylerden sakınılmalı, eller iyi yıkanmalı ve kulağa öyle dokunulmalıdır.

Kulak deliğiniz iyileştikten sonra (ortalama 6. haftadan sonra) hijyen kurallarına dikkat etmeye devam etmelisiniz. Küpelerinizi takmadan önce alkol veya kolonya ile silmeli, küpeyi ellerinizi yıkadıktan sonra takmalı, gece yatarken deliğin havalanması için küpelerinizi çıkarmalısınız. Eğer kulak deliğinizin etrafında ısı artışı, hassasiyet, ağrı, kötü kokulu sarı-yeşil bir akıntı oluşuyorsa bir uzmana başvurmanız gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir

Tümünü Gör
FIRSAT ÜRÜN
 Siparişlerinizin Hazırlanışı 
  • Siparişini verdiğiniz ürünler dikkatle seçilir...
  • Seçilen ürünler tekrardan temizlenir ve ambalajlanır...
  • Ambalajlanan ürünlerin defolu olup olmadıkları tekrar kontrol edilir...
  • Kontrol edilen ürünler şık hediye kutularına yerleştirilir...
  • Son olarak size ulaşabilmeleri için kısa bir yolculuğa gönderilirler...
  • İşte biz her siparişi böyle bir heyecanla hazırlıyoruz...