İnci Kolye Nasıl Temizlenir?

  1. Anasayfa
  2. Takı Modası

Burcuna Uygun Takıları Bulalım mı ?

Burcun Nedir ?
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
TAKILARI GÖR

İnci Kolye Nasıl Temizlenir?

İnci Kolye Nasıl Temizlenir?
Aksesuar ve takılar kombinlerimizi süslediği ve tamamladığı gibi, ruh halimize ve güzelliğimize de aynı etkiyi sağlar. Her aksesuarın kendine has enerjisi ve zarafeti vardır. İnci ise aksesuar kullanımında en çok tercih edilenler arasında bulunuyor. Birçok kadının unutulmaz bir moda ikonuna dönüşmesini sağlayan inci, hafızalarımıza kazındığı gibi her moda akımında da kendine yer bulmuştur.

Aksesuarlar arasında önemli bir yere sahip olan inci, tarihte de oldukça önemli bir rol üstlenmiştir. Yüzyıllar boyunca, kral ve kraliçelerin kullandığı inci, statünün en önemli göstergesi olarak kabul edilmiştir. Özellikle Eski Roma ve Grek kültüründe sıklıkla karşımıza çıkan inci; varlık, sosyal statü, rakipsiz güzellik, aşk ve evliliği temsil etmiştir. Mısırlılar ise, ölüleri ile birlikte gömecek kadar değer veriyordu inciye.

Kadınlar için oldukça önemli bir aksesuar olan inci, bütün şekil ve renklerde kullanılabilmektedir. Genellikle klasik, resmi ve abiye giysiler ile birlikte kombinlenen inci, günümüz modasına dahi başarılı bir şekilde kombinlenibiliyor. Kıyafetlerin yanı sıra kordonlar, zincirler gibi diğer aksesuarlar ile de kullanılan incinin en çok tercih edilen modeli ise inci kolyedir. Her aksesuar gibi inci kolyeler de zaman içinde sık kullanım veya yanlış muhafaza edildiği için ilk günkü parlaklığını ve gösterişini kaybedelir. Peki böyle bir durumda ne yapılmalıdır? İnci kolye nasıl temizlenir? Takı Atölyesi bu yazıda, bu soruların cevaplarını paylaşıyor.

İnci kolyenizin parlaklığını bozabilecek birçok etken bulunmaktadır. Saç spreyi, parfüm, oje veya alkol bazlı ürünlerde bulunan kimyasal maddeler inci ile temas halinde bulunduğu zaman incinin parlaklığını bozacaktır. İnci kolyenizi taktıktan sonra, hafif bir sabun, ılık su ve yumuşak temiz bir havluyla temizlemeniz inci kolyenizin parlaklığını koruyacaktır. İnci kolyenizi muhafaza ederken, incilerin uzun süre kasalarda veya kapalı yerlerde saklanmamasına dikkat etmelisiniz. Bu tarz bir muhafaza incilerin kuruyup matlaşmalarına neden olur. İnci kolyenizi sık sık takmanız ve düzenli bakım yapmanız, incilerin hava alarak kendilerini yenilemelerini sağlar.

Sararmış inci kolyelerinizi saf alkol ile temizleyebilirsiniz. Alkol oranı yüksek olan saf alkolün içinde, inci kolyeleri bir kaç saat bekletin. Sonrasında tüm taneciklerini tek tek temiz kuru bez ile silin. Bu işlem ile inci kolyeleriniz eski parlaklığına sahip olup bembeyaz gözükecektir.

İlginizi Çekebilir

Tümünü Gör
 Siparişlerinizin Hazırlanış Hikayesi 
  • Siparişini verdiğiniz ürünler dikkatle seçilir...
  • Seçilen ürünler tekrardan temizlenir ve ambalajlanır...
  • Ambalajlanan ürünlerin defolu olup olmadıkları tekrar kontrol edilir...
  • Kontrol edilen ürünler şık hediye kutularına yerleştirilir...
  • Son olarak size ulaşabilmeleri için kısa bir yolculuğa gönderilirler...
  • İşte biz her siparişi böyle bir heyecanla hazırlıyoruz...

@takiatolyesicom

Instagramda Takip Et