Koç Burcunun Doğal Taşları Nelerdir?

  1. Anasayfa
  2. Takı Modası

Burcuna Uygun Takıları Bulalım mı ?

Burcun Nedir ?
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
TAKILARI GÖR

Koç Burcunun Doğal Taşları Nelerdir?

Koç Burcunun Doğal Taşları Nelerdir?
Her aksesuarın enerjisi ve havası farklıdır demiştik. Tabi her burç insanının ihtiyacı olan enerji de farklıdır. İhtiyacınız olan enerjiyi burcunuzun doğal taşından veya taşlarından almaya ne dersiniz? Takı Atölyesi, Koç burcu hangi taşları kullanmalıdır?, Koç burcunun doğal taşları nelerdir? sorularını cevaplıyor.

Şimdi biraz koç burcundan bahsedelim... Koç, Zodyak Kuşağı'nın ilk takımyıldızıdır. Yönetici niteliklere sahip bu burç insanları hareketli ve acelecidir. Hareketli yapıları hem fiziksel hem ruhsaldır. Böyle hareketli ve enerji dolu insanların girdiği her ortama pozitif bir hava katmalarına şaşmamalı! Onlar için harekete geçmek ilk plandadır, düşünme eylemini ise ikinci plana bırakırlar. Koç burçları fiziksel olduğu kadar zihinsel hareketliliğe de sahiptir. Onlar sürekli yeni fikirler bulur, yeni yollar denerler. Belki bu duruma biraz da olsa çabuk sıkılabilmeleri neden oluyordur. Bu burç insanının ilgisi oldukça kolay dağılabilir. Fakat koç burcunun çabalama konusunda başarısını unutmamak gerekir. Koç burcu da her burç gibi çelişkiler ile doludur. Kolay sinirlenirler fakat kin tutmak pek onlara göre değildir. Sabırsızlıkları ile ünlüdürler ancak alışkanlıklarından vazgeçmek onlar için çok zordur. Maddiyata düşkün gibi görünseler de koç burcu insanı için önemli olan övgü ve ün kazanmaktır. Övgü ve ün kazanmak onlar için para kazanmaktan daha önemlidir.

Herhangi bir ortamda ondan daha baskın ve popüler bir insan görmeniz zordur. Koç burcu insanı buna pek izin vermez. Bu burcun insanı için biraz “Ben” merkezcidir diyebiliriz. Bir koç burcunun kalbini çalmak için onu sürekli dinlemeli ve övgülerde bulunmanız gerekmektedir. Eğer bunları yaparsanız koç burcu size tüm cazibesini gösterecektir.

Zodyak Kuşağı'nın ilk burcu olan koç burcunun öfkesi korkutucu olabilir... Haklı ya da haksız olması önemli değildir. Onun bir anlık öfke patlaması tüm planları bozabilir. Öfke ve inat bu burç insanının önemli iki özelliğidir. İnat ettiği bir konu üzerinde başarılı olmak için elinden geleni yapacaktır. Dünyaya meydan okuyan koç burcu, etrafındaki insanlar tarafından dikkatsiz veya düşüncesiz olarak adlandırılabilir. Fakat koç burcu yaşama hiç düşünmeden atlayacak kadar cesur bir yapıya sahiptir. Savaşçı ve zeki bir ruh olan koç burcu elbette dışa dönük ve idealist bir profil çizmektedir. Çoşkusu sizi korkutmasın, o her zaman kendine güvenmektedir. O her zaman hayatı dolu dolu yaşamak ister ve bunu başarır. Onunla birlikte olmak isteyenler, sakin ve stabil bir hayattan vazgeçmelidir. Böylesi bir hayat koç burcuna hiç cazip gelmeyecektir. O maceranın peşinde koşmayı her zaman tercih edecektir. Koç burcu hayatını tanınan, lüks sahibi ve başarılı bir insan olarak yaşamak ister.

Koç burcu insanından çekingen olmasını beklemeyin. Açık sözlü olan bu burç insanı kolaylıkla patavatsız da olabilir. Doğal hareketleri ve konuşma tarzı bazen iğneleyici bir üsluba dönüşebilir. O başkalarının hakkında ne düşündüğü ile ilgilenmez. Onun için önemli olan şey hayatın kendine sunduklarıdır. İnsanları ve onların ne düşündüğünü umursamayan koç burcu çoğu zaman “egoist” damgası yiyebilir. Fakat “liderlik” onun hamurunda vardır. Meydan okumaları, enerjileri ve cesaretleri durdurulamaz. Ufak tefek detaylar ile başkaları ilgilensin ister, o her daim yeniliklerin peşinde koşmalı. Özgürlüğüne oldukça düşkün olan bu burç insanı, kısıtlanmaktan hiç hoşlanmaz... Eğer özgürlüğünün kısıtlandığını hissederse bu durumla savaşmaktan çekinmez. Aşk hayatları da çelişkilidir. Duygusal ilişkilerinde otoriter bir yapıda davranan bu burç insanları istediği şeyi nasıl elde edeceğini çok iyi bilir. Koç burcu insanı ilişkilerinde sevgiyi her zaman hissetmek ister.

Gelelim Zodyak'ın bu lider burcunun doğal taşlarna. Koç burcunun doğal taşları şunlardır:

Opal taşı; renksiz ve karışık gökkuşağı renklerinde bulunur.Saydam ve yarı saydam renkte bulunur. Opal taşının fiziksel faydaları: Göz hastalıklarına iyi gelir. Psikolojik etkileri ise: Özgürlük ve bireysellik duygularını güçlendirir, ainir ve öfkeyi yatıştırır, özgüveni arttırır, cesaret verir. Opal taşı alın ve taç çakraları üzerinde etkilidir. 

Turmalin taşı, Tormalin veya Gökkuşağı taşıolarak da bilinir. Şifalı ve değerli bir taş olan Turmalin taşının fiziksel faydaları: Endokrin sistemini düzenler, düzenli uykuya yardımcı olur.Turmalin Taşının Psikolojik etkileri ise: Beden ve zihin arasında dengeyi sağlar, kişinin konsantrasyonuna ve bir amaca yönelmesine yardımcı olur, kişiye dinginlik ve sakinlik vererek olayları daha dikkatli değerlendirmesini sağlar, sezgisel gücü kuvvetlendirir. Turmalin taşı kök, kalp ve boğaz çakraları üzerinde etkilidir.

Yakut taşı, Rubin olarak da bilinir. Yakut taşının fiziksel faydaları: Bağışıklık sistemini güçlendirir, kan dolaşımını canlandırır, üreme gücünü arttırır, kadınların adet sancılarını hafifletir ve düzensizliğini dengeler. Yakut taşının psikolojik etkileri ise: dürüstlük simgesidir, kişinin özgüvenini ve cesaretini arttırır, kişinin özgürlük hissini ve ruhsal gelişimini artırır, kişiyi kendisi hakkında hissettiği olumsuz duygulardan kurtarmaya yardımcı olur, hoşgörü ve sevgiyi arttırır, sezgileri kuvvetlendirir ve kötülüklerden uzak durmaya yardımcı olur. Yakut kök ve kalp çakrasıyla etkileşim halindedir.

Jasper taşı, Jaspis olarak da bilinir. Genelde volkanik kalıntılar içinde büyük kitleler halinde bulunur. Jasper taşının fiziksel faydaları: Güçlü tedavi edici özelliklere sahiptir, endokrin ve sindirim sistemini ve safra kesesini güçlendirir, erkeklerin cinsel gücünü arttırır, karaciğer, dalak, mide ve böbrekler için faydalıdır, kişinin kendini sağlıklı ve güçlü hissetmesini sağlar, bedeni toksinlerden temizler, kan yapılmasına yardımcı olur.Jasper taşının psikolojik etkileri ise: Çakraları dengeler, güç ve cesaret verir. Jasper kök, alt karın, güneş sinirağı ve kalp çakraları üzerinde etkilidir.

Kan taşı oldukça ilginç bir görünüme sahiptir. Bu taş, koyu yeşil renklidir ve üzerinde kan damlası şeklinde kırmızımsı lekeler bulunur. Kan taşının fiziksel faydaları: Hafızayı güçlendirir. Kan taşının psikolojik etkileri ise: Cesaret taşıdır. Kişiyi bencillikten kurtarır, bolluk ve bereket getirir, kişinin yaşadığı anda kalmasını sağlayarak konsantrasyonu arttırır. Sabır ve dayanma gücü verir, cesaret ve özgüven sağlar. Kan taşı kök ve kalp çakrası üzerinde etkilidir.

Akik taşı, Agat olarak da bilinir. Akik taşının ender bulunan bazı çeşitleri çok renklidir ve büyülü bir ışıltıya sahiptir. Akik taşının fiziksel faydaları: Vücuttaki ağrılara iyi gelir, vücutta kasılan, sıkışan bölgeleri açar ve rahatlatır, damarları güçlendirir, cilt hastalıklarına iyi gelir. Eril enerjiye sahip olan Akik cinsel gücü arttırır, hamilelik sürecinde hem anne hem bebek sağlığı için faydalıdır. Kemikleri ve dişleri güçlendirir. Akik taşının psikolojik etkileri ise: Canlılık ve enerji verir. Kendine güveni, çalışma isteğini ve başarıyı artırır. Taşı taşıyan kişiye keyif alma, kuvvet ve pozitif enerji verir. Sevgi ve şefkati arttırır. Kanı temizler. Sahibini kendi seçen özel bir taştır. Akik kök, alt karın ve kalp çarkları ile etkileşim halindedir.

Amatis taşı, Ametist veya Mor Necef olarak da bilinir. Amatis taşının fiziksel faydaları: Endokrin ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Cilt hastalıklarına karşı etkilidir. Göz, kalp ve migren hastalıklarına iyi gelir. Vücuttaki fazla elektrik yükünü toplayarak beyin gücünü arttırır. Amatis taşının psikolojik etkileri ise: Olumsuz enerjileri toplayıp pozitif enerjiye dönüştürür. Depresyon önleyicidir, kişiye iç huzur verir. Enerji taşıdır, zinde tutar ve canlandırır. Karar verme yeteneğini güçlendirir. Taşıyan kişiyi kötü niyet ve nazara karşı korur. Uyum ve dengeyi sağlar. Uykuyu düzenler, uykusuzluğa iyi gelir. Zihni ve aklı güçlendirir. Amatis taşı alın ve taç çakraları üzerinde etkisi vardır.

Lal taşı, Garnet olarak da bilinir. Lal taşının fiziksel yaydaları: Damarlar ve dolaşım sistemi için çok faydalıdır. Vücudu temizler, canlandırır ve kuvvetlendirir. Üreme gücünü ve cinsel enerjiyi arttırır. Menopoz için faydalıdır. Lal taşının psikolojik etkileri ise: Hafızayı güçlendirir. Hayal gücünü zenginleştirir. Canlılık verir, zindeliği arttırır. Duyguları düzenler, dinginlik hissi verir. Sevgi ve şefkati güçlendirir. Tutku ve cesareti artırır. Garnet; kök ve kalp çakraları üzerinde etkilidir.

Kuvars Kristali, Necef olarak da bilinir. Kuvars Kristalinin Fiziksel Faydaları: Bilgisayar, cep telefonu gibi aletlerin radyasyonunu toplar. Konsantrasyonu ve zihin gücünü kuvvetlendirir. Sürekli enerji yaydığı için hücreleri yeniler ve yaşlanmayı önler. Kuvars Kristalinin psikolojik etkileri ise: Beyni ve işlevlerini güçlendirir. Pozitif enerji verir. Stresi giderir. Nazardan korur. Dilek ve arzuların gerçekleşmesi için pozitif enerji yayar.

Yukarıda saydığımız doğal taşlar ile birlikte koç burcunun doğal taşları arasında; Kyanit taşı, Pırlanta, Sitrin taşı, Yeşim taşı, Yıldız taşı ve Ateş Opali'de bulunur. Bu taşları üzerinde barındıran kolye, yüzük, bileklik, küpe ve broşlarla, burcunuza en uygun taşları üstünüzde taşıyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Tümünü Gör
BÜYÜK İNDİRİM
FIRSAT ÜRÜN
 Siparişlerinizin Hazırlanışı 
  • Siparişini verdiğiniz ürünler dikkatle seçilir...
  • Seçilen ürünler tekrardan temizlenir ve ambalajlanır...
  • Ambalajlanan ürünlerin defolu olup olmadıkları tekrar kontrol edilir...
  • Kontrol edilen ürünler şık hediye kutularına yerleştirilir...
  • Son olarak size ulaşabilmeleri için kısa bir yolculuğa gönderilirler...
  • İşte biz her siparişi böyle bir heyecanla hazırlıyoruz...