Kolye Nasıl Beyazlatılır?

  1. Anasayfa
  2. Takı Modası

Burcuna Uygun Takıları Bulalım mı ?

Burcun Nedir ?
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
TAKILARI GÖR

Kolye Nasıl Beyazlatılır?

Kolye Nasıl Beyazlatılır?
Kullanmaktan vazgeçemediğimiz, her kombinimizi tamamlayan eşyalar olan aksesuar ve takılar, sık kullanım ya da yanlış muhafaza edildiği için bazı olumsuz durumlar yaşayabiliyor. Kolye ise günlük veya özel kombinlerimizde en sık kullandığımız aksesuarlar arasında bulunuyor. Zamanla toz ve kirle parlaklığını ve güzelliğini kaybetmiş kolyelerinizden vazgeçmek zorunda değilsiniz. Takı Atölyesi, kolye nasıl beyazlatılır, kararan kolye nasıl eski haline getirilir sorularının cevabını paylaşıyor.

Kolyeniz gümüş ise kararan, kirlenen kolyenizi beyazlatmanızın evde uygulayabileceğiniz oldukça basit yöntemleri var. Bu yöntemlerden ilki karbonat yöntemi. Gümüşler havaya maruz kaldıkları için oksitlenme sonucu olarak zaman içinde kararır. Gümüşteki oksitlenmeyi gidermek için 1 yemek kaşığı tuz ve karbonatı sıcak suya ekleyip eritin. Gümüş zinciri bu suda bekletin. Bol su ile duruladıktan sonra tüy bırakmayan yumuşak bir bez ile kurulayın.

Gümüş kolyenizin bakımı için uygulayabileceğiniz ikinci yöntem ise alüminyum yöntemi. Bir kabın içerisine bir parça alüminyum folyo koyun. Bir yemek kaşığı karbonat ve su ilave edip karıştırın. Zinciri alüminyuma temas edecek şekilde yerleştirin. Üzerindeki oksitlenme gidene kadar suyun içerisinde bekletin. Bol su ile duruladıktan sonra tüy bırakmayan yumuşak bir bez ile kurulayın.

Sıra severek kullanılan altın kolyelere geldi. Altın kolyeleri temizlemek için Ilık su içerisine birkaç damla bulaşık deterjanı ilave edin. Zinciri suya bastırıp birkaç dakika bekleyin. Ellerinizle hafifçe ovuşturarak kirlerin çözülmesini saplayın. Örgülü zincirlerde kirleri arındırmak için yumuşak bir diş fırçası kullanın. Temizlenen zinciri bol su ile durulayarak sabun artıklarından tamamen arındırın. Durulama işlemini lavaboda yaparken, gideri kapatmaya dikkat edin. Akan su ile beraber zincir kolayca elinizden kayabilir. Durulanan zinciri, tüy bırakmayan yumuşak bir bez ile kurulayın.

İmitasyon kolyeleriniz için evde uygulayabileceğiniz iki basit yöntem var. İlk yöntem tuz ve karbonat yöntemi. Bir tencerenin içine alüminyum folyo serin ve üzerine 1 su bardağı kadar sıcak su dökün. Bu şekilde hazırlamış olduğunuz tencerenizin içerisine 1 yemek kaşığı kadar tuz ilave edin ve hemen ardından yavaş yavaş 1 yemek kaşığı kadar da karbonat ekleyin.Karbonatın yavaş yavaş eklenmesi oldukça önemlidir. Hazırlamış olduğunuz karışımın içine imitasyon kolyelerinizi bırakın ve birkaç dakika kadar bekleyin. Yeterli süre geçtikten sonra kolyelerinizi çıkararak pamuklu bir bez ya da pamuk ile kolyelerinizi silin. İkinci yöntem ise: Bulaşık deterjanı kullanarak uygulanan bir yöntem. Yumuşak bir diş fırçasının üzerine 1 damla bulaşık deterjanı damlatın ve ılık su ile ıslatın. Daha sonra bu fırça ile imitasyon kolyenizi ovalayarak fırçalayın. Gerekli görmeniz durumunda tekrar bulaşık deterjanı ekleyebilirsiniz. Tüm yüzeyini fırçalamış olduğunuz kolyenizi iyice durulayın ve pamuklu kuru bir bez yardımı ile iyice kurulayın.

İlginizi Çekebilir

Tümünü Gör
 Siparişlerinizin Hazırlanış Hikayesi 
  • Siparişini verdiğiniz ürünler dikkatle seçilir...
  • Seçilen ürünler tekrardan temizlenir ve ambalajlanır...
  • Ambalajlanan ürünlerin defolu olup olmadıkları tekrar kontrol edilir...
  • Kontrol edilen ürünler şık hediye kutularına yerleştirilir...
  • Son olarak size ulaşabilmeleri için kısa bir yolculuğa gönderilirler...
  • İşte biz her siparişi böyle bir heyecanla hazırlıyoruz...

@takiatolyesicom

Instagramda Takip Et