Terazi Burcu Doğal Taşları Nelerdir?

  1. Anasayfa
  2. Takı Modası

Burcuna Uygun Takıları Bulalım mı ?

Burcun Nedir ?
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
TAKILARI GÖR

Terazi Burcu Doğal Taşları Nelerdir?

Terazi Burcu Doğal Taşları Nelerdir?
Her aksesuarın enerjisi ve havası farklıdır demiştik. Tabi her burç insanının ihtiyacı olan enerji de farklıdır. İhtiyacınız olan enerjiyi burcunuzun doğal taşından veya taşlarından almaya ne dersiniz? Takı Atölyesi Terazi burcu hangi taşları kullanmalıdır, Terazi burcunun doğal taşları nelerdir sorularını cevaplıyor.

Öncelikle biraz Terazi burcundan bahsedelim... Zodyak kuşağının yedinci burcu olan Terazi burcu aşkın gezegeni Venüs tarafından yönetilmektedir. Venüs tüm cazibesini ve hoşluğunu bu burca yansıtmıştır. Burcun simgesinden de anlayabileceğimiz gibi Terazi burcu dengeyi ve adaleti temsil eder. Bu burç insanı kaba davranışlardan son derece uzaktır. Kibar olması ile dikkat çeken Terazi burcu kaba davranışlardan fazlasıyla nefret eder ve uzak durmaya çalışır. Onun için güzellik ve estetik son derece önemlidir. Çevresinde bulunan insanlarda bu iki kavramı sürekli arar. Terazi burcu, iyi bir konuşmacı ve dinleyici olduğu için insanlar tarafından çok sevilir. O, çevresinde her daim uyumu arar. Telaşlı ve aceleci hareketler onu sıkar. Dengenin simgesi olan bu burç insanı bazen ondan beklenmeyecek hareketler sergileyebilir. Mesela onu kavgacı ya da inatçı olarak görebilirsiniz. Şaşkın ve huzursuz bir yapıya sahip olan Terazi burcu, üzüntülerini çok içli bir şekilde yaşar.

Venüs gezegeninin etkisi ile Terazi burcu insanı güleç ve neşelidir. Onu asık suratlı görmeniz sizi şaşırtabilir. O, çabuk sinirlenen biri değildir. Sinirlenince hemen sakinleşebilen bir yapısı vardır. Terazi burcu hayatında uyumu arar. Uyum kavramına ters bir şekilde hareket ettiğinde hayatı alt üst olabilir. Örneğin çok fazla yemek, çok fazla eğlenmek ya da çok fazla ilişki yaşamak onun dengesini bozacaktır. Onlar duygusallığı ya da eğlenceyi sınırda yaşar. Ya da eğlenirken bir anda üzüntü duyabilirler. Üzüntülü bir halden neşeli bir hale de hemen geçebilirler. Terazi burcu gülmeyi çok sevdiği kadar güldürmeyi de sevmektedir. Birçok insan onun çelişkili biri olduğunu düşünebilir. O aşırı duygu yoğunluğuna ve sezgiye sahiptir.

Terazi burcu adaletten, eşitlikten ve iyilikten yanadır. Kavgacı, sorumsuz ve kaba insanlar onu sinirlendirir. Herhangi bir tartışmada her daim adil olacaktır. Güçlü bir mantığı olduğu için insanlar ona güvenir. Onlar sinirli bir insanı nasıl sakinleştireceğini çok iyi bilir. Karar verme konusunda da acele etmeyi sevmez. O, karar vereceği konu hakkında dikkatli adımlar atar. Huzuru seven ve arayan yapıları aşk ve iş hayatlarında kendini gösterir. Onlar için konu ne olursa olsun göze güzel görünmelidir. Romantizmden çok hoşlanan ve etkilenen bu burç insanı çevresinde ve ilişkilerinde romantizmi arar. Duygudan ve romantizmden eksik ilişkiler onu çekmeyecektir. Kavgadan hoşlanmayan Terazi burcu, insanların onun için savaşmasından etkilenmektedir. Eğer o hayatında uyumu yakaladıysa çok iyi bir eş veya arkadaş olur. Diğer ihtimalde ise iç huzursuzluğunu size yansıtacaktır. Beğenilmeye ihtiyacı karşılanmadığı sürece bu durumu saplantılı bir hale getirebilir.

Venüs’ün cazibeli ve neşeli çocuğu olan Terazi burcunun kolye, bileklik ya da yüzüklerde kullanabileceği doğal taşları ise şunlardır:

Yeşim taşı Nefrit olarak da bilinir. Değerli bir taş olan Yeşim taşının fiziksel faydaları: Temizleyici etkisi vardır, vücudu arındırır. Dişe ve ağrılarına karşı iyi gelir. Göz hastalıklarına faydası vardır. Doğum ve adet sancılarını azaltır. Akıl hastalıklarına iyi gelir. Yeşim taşının psikolojik etkileri ise: Aşırı duygusal iniş- çıkışları dengeler. İyileştirici etkisi vardır. Korku ve endişeyi yener, huzur ve güven verir. Adalet ve eşitlik duygusunu güçlendirir, kibiri engeller. Akıl ve cesareti güçlendirir. Konsantrasyonu kuvvetlendirir. Yeşim taşı kalp ve güneş sinirağı çakraları üzerinde etkilidir.

Topaz taşı Topas olarak da bilinir. Topaz taşının fiziksel faydaları: Göz hastalıklarına iyi gelir. Veba hastalığının tedavisinde kullanılır. Bedeni ve ruhu dinlendirir. Topaz taşının psikolojik etkileri ise: Ruhsal gelişmeye yardımcı olur. Korkaklığı yener, cesaret verir. Neşeyi ve hoşnutluğu arttırır. Topaz kök, güneş sinirağı, boğaz ve taç çakraları üzerinde etkilidir.

Pembe Kuvars taşı Gül Kuvarsı olarak da bilinir. Doğada az bulunan bu taşın şifa gücü çok yüksektir. Pembe Kuvars taşının fiziksel faydaları: Yatıştırıcı etkisi vardır. Kalbi rahatlatır. Ağrı giderici etkisi vardır. Pembe Kuvars taşının etkileri ise: Alkol bağımlılığı tedavisinde kullanılır. Kaygı ve endişeleri engeller, yaşama sevincini arttırır. Kendine güven duygusunu kuvvetlendirir. Kişinin kendisiyle ve etrafıyla barışık olmasına katkı sağlar. Sevgi ve şefkati arttırır. Yatıştırıcı etkisi vardır, kalbi rahatlatır. İnsanı kıskançlık, öfke gibi kötü duygulardan arındırır. Pembe kuvars kalp çakrası üzerinde etkilidir.

Turmalin taşı, Tormalin olarak da bilinir. Tormalin taşı şifalı ve değerli bir taştır. Bu taşın fiziksel faydaları: Endokrin sistemini düzenler. Düzenli uykuya yardımcı olur. Turmalin taşının psikolojik etkileri ise: Beden ve zihin arasında dengeyi sağlar. Kişinin konsantrasyonuna ve bir amaca yönelmesine yardımcı olur. Kişiye dinginlik ve sakinlik vererek olayları daha dikkatli değerlendirmesini sağlar. Sezgisel gücü kuvvetlendirir. Turmalin taşı kök, kalp ve boğaz çakraları üzerinde etkilidir.

Akuamarin taşı, Akvamarin olarak da bilinir. Bu taş değerli ve sağlık bakımından çok faydalı bir taştır. Akuamarin taşının fiziksel faydaları: Solunum yolu rahatsızlıkları, Astım ve bronşit, Boğaz ağrıları, Guatr ve tiroid bezi rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Akuamarin taşının psikolojik etkileri ise: Beden ve ruh arasındaki ilişkiyi kuvvetlendirir ve sezgi gücünü artırır. Bolluk, bereket ve şans getirir. Cesareti ve kendimize güveni artırır, utangaçlığı yener. İnsanın etrafına ve kendisine olan farkındalığını artırır. Hafızayı güçlendirir. Strese ve gerginliğe iyi gelir, huzur ve sakinlik sağlar. Negatif enerjiye karşı korur; neşe, mutluluk ve umut verir. Akuamarin taşı boğaz çakrasıyla etkileşim halindedir.

Malakit taşı, Malahit olarak da bilinir. Arındırıcı anlamına gelen Malahit taşının fiziksel faydaları: Ağrılara karşı etkilidir, ağrıyan bölgelerin üzerine koyularak ağrı kesici etkisi elde edilir. Kalbi güçlendirir. Kas rahatsızlıklarına, sırt ağrılarına ve romatizmaya iyi gelir. Mide bulantısında etkilidir. Sakinleştirici ve yatıştırıcı özelliği vardır, uykuyu kolaylaştırır. Tansiyonu dengeler. Malahit taşının psikolojik etkileri ise: İç sıkıntılarına iyi gelir, ferahlık ve rahatlama sağlar. Kişiyi korku, kaygı, suçluluk, aşırı şüphe gibi rahatsız edici duygulardan korur. Cesaret ve isteği artırır. Radyasyondan korur. Malahit taşı kalp çakrasıyla etkileşim halindedir.

Lapis taşı, Lapis Lazuli olarak da bilinir. Lapis taşının fiziksel faydaları: Çocuklarda solunum yolu hastalıklarına iyi gelir. Vücut iskeletini ve kemikleri güçlendirir. Tiroid ve guatr rahatsızlıklarına iyi gelir, bezleri harekete geçirir. Tansiyonu düzenler. İletişim yeteneğini geliştirir. Lapis taşının psikolojik etkileri ise: Zihni sakinleştirir ve dinginleştirir. Küçük çocukları korkulardan uzaklaştırır. Kaygıyı yener ve canlılık verir. Konsantrasyonu arttırır. Lapis taşı alın çakrası üzerinde etkisi vardır.

Yukarıda belirttiğimiz doğal taşlar ile birlikte Terazi burcunun kolye, bileklik ya da yüzüklerde kullanabileceği doğal taşları ise şunlardır:

- Havlit

- Krizopras

- Peridot

- Pirit

- Rutil Kuvars

- Unakit

- Ceyt

- Çeroit

- Firuze

İlginizi Çekebilir

Tümünü Gör
BÜYÜK İNDİRİM
 Siparişlerinizin Hazırlanışı 
  • Siparişini verdiğiniz ürünler dikkatle seçilir...
  • Seçilen ürünler tekrardan temizlenir ve ambalajlanır...
  • Ambalajlanan ürünlerin defolu olup olmadıkları tekrar kontrol edilir...
  • Kontrol edilen ürünler şık hediye kutularına yerleştirilir...
  • Son olarak size ulaşabilmeleri için kısa bir yolculuğa gönderilirler...
  • İşte biz her siparişi böyle bir heyecanla hazırlıyoruz...