Yengeç burcu doğal taşları nelerdir?

  1. Anasayfa
  2. Takı Modası

Burcuna Uygun Takıları Bulalım mı ?

Burcun Nedir ?
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
TAKILARI GÖR

Yengeç burcu doğal taşları nelerdir?

Yengeç burcu doğal taşları nelerdir?
Her aksesuarın enerjisi ve havası farklıdır demiştik. Tabi her burç insanının ihtiyacı olan enerji de farklıdır. İhtiyacınız olan enerjiyi burcunuzun doğal taşından veya taşlarından almaya ne dersiniz? Takı Atölyesi, Yengeç burcu hangi taşları kullanmalıdır, Yengeç burcunun doğal taşları nelerdir sorularını cevaplıyor.

Öncelikle biraz Yengeç burcundan bahsedelim... Zodyak kuşağının dördüncü burcu olan Yengeç burcu, bir duygunun iki ayrı ucunu simgeler. Yengeç burcu insanları ya çok mutludur ya da çok mutsuz. Onlar bir olaya ya aşırı tepki verir ya da çok sevecen yaklaşır. Bu burç insanı her ne kadar gülmeyi çok seviyor olsa da çelişkili bir yapıya sahiptir. Ani tepkileri sizi şaşırtabilir. Fakat bu burç, arkadaşlığa ve dostluğa oldukça önem verir. Yengeç burcu, burçlar arasında anneliği simgeleyen bir yere sahiptir. Bu burcun insanları yardıma ihtiyacı olan her insana yardım eli uzatır.

Yengeç burcunun gezegeni Ay, bu burç insanına gizemini yansıtmıştır. Ölüm ve doğumu simgeleyen bu burç, karşıt iki duyguyu aynı anda taşımaktadır. Neşe ve üzüntü, depresyon ve çoşku, iyilik ve kötülük... Yengeç burcu su grubunda bulunmaktadır. Su hayatın kaynağıdır. Hayatın kaynağını taşıyan bu burç insanı bir şeyi büyütmek, geliştirmek, yetiştirmek, beslemek veya iyileştirmek için doğuştan yeteneklidir. Onlar bu özellikleri ile birlikte oldukça korumacıdır. Yengeç burcu insanı eyleme geçmeden önce düşünür. Kendisini ilgilendirmeyen bir olaya pek karışmayan bu burç insanı kendisine tehdit gördüğü bir olayda ilk olarak düşünmeye başlar. Düşünür, inceler, anlar ve planını yapar. Tüm bu süreçlerin ardından bir anda onu sahnede görürüz; çözmek istediği sorunu çözmüş olarak.

Kendi yerini ve konumunu sağlam bir yapıda tutmak için hareket eden Yengeç burcu, paranın zor şartlar altında kazanıldığını bilir. Fakat konu dostları, arkadaşları ve sevdikleri olunca maddiyat onlar için ikinci planda kalır. Yengeç burcu insanının empati yeteneği oldukça gelişmiş bir durumdadır. Bir başkasının yaşadığı acıyı o da aynı şekilde derinden hisseder. Onlar insanlara yardım ederken dahi ilk olarak düşünmek ister. Neler yapabileceğini ya da yapamayacağını anlamaya çalışır. Yengeç burçları aceleci bir yapı sahip değillerdir. Kendileri hareket geçene kadar ne yapacaklarını kestirmek güçtür. Fakat onlar yapacağı şeye karar verdikten sonra bu kararından vazgeçmeleri çok zordur. Eyleme geçmeden önce o kadar fazla düşünmüşlerdir ki, bu eylemin doğru bir karar olduğundan zaten emin bir haldedirler.

Ay gezegeninin bu burç insanına verdiği en büyük özelliklerden biri de gel-git bir ruh halidir. Genel olarak özel hayatların da veya iş hayatlarında endişeli bir yapıya sahiplerdir. Duygusal bir burç olan Yengeç burcu, karar verirken duyguları ile hareket eder. Hislerine güvenen Yengeç burcu, duyduğu hisler hakkında çok fazla düşünmez. Ailesine oldukça düşkün olan bu burç insanları geçmişi de sığınacağı bir aile olarak görmeye meyillidir. Yengeç burcu insanının en belirgin bir diğer özelliği ise anaç olmasıdır. Bazen insanları bunaltan bir korumacılığa sahip olan bu burç insanı sadık ve vefalı bir kişiliğe sahiptir. Duygularının çok fazla etkisinde olan bu burç insanı ani tepki ve davranışlar da bulunabilir. Kolay kırılabilen Yengeç burcunun eleştiriye de açık olduğunu söyleyemeyiz. Ona yönelttiğiniz eleştiride haklı olsanız dahi o bunu kabul etmeyecektir.

Duyguları ile hareket eden Yengeç burcu, ilgi toplamayı çok sever. Her alanda ve ortamda ilgiyi üzerine toplamak isteyen bu burç insanı, insanların ona hayran olmasını arzular. Bu arzusu hareketlerine ve konuşmalarına yansır. Konuşmayı seven burçlar arasında bulunan Yengeç burcu, kendisi hakkında konuşmayı tercih etmez. Özellikleri zayıf yönlerini insanlardan gizlemeye çalışır. Başkaları tarafından kullanılmak onu korkutur. Şüpheci bir kişiliğe sahip olan bu burç insanı duygularına sezgilerini de ekleyerek her durumu ölçer. Affetme konusunda çok başarılı olmayan Yengeç burcu, intikam almayı da arzular. Yengeç burçları kendilerine yapılan kötülüğü unutmazlar. Bu kötülük üzerinden uzun zaman geçmiş olsa dahi onlar intikam almak için doğru zamanı bekler.

Zodyak kuşağının anaç burcu olan Yengeç için doğal taşlar ise şunlardır:

Akuamarin taşı, Akvamarin olarak da bilinir. Bu taş değerli ve sağlık bakımından çok faydalı bir taştır. Akuamarin taşının fiziksel faydaları: Solunum yolu rahatsızlıkları, Astım ve bronşit, boğaz ağrıları, guatr ve tiroid bezi rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Akuamarin taşının psikolojik ve etkileri ise: Beden ve ruh arasındaki ilişkiyi kuvvetlendirir ve sezgi gücünü artırır. Bolluk, bereket ve şans getirir. Cesareti ve kendimize güveni artırır, utangaçlığı yener. İnsanın etrafına ve kendisine olan farkındalığını artırır. Hafızayı güçlendirir. Strese ve gerginliğe iyi gelir, huzur ve sakinlik sağlar. Negatif enerjiye karşı korur; neşe, mutluluk ve umut verir. Akuamarin taşı boğaz çakrasıyla etkileşim halindedir.

Ay taşı, Moonstone olarak da bilinir. Ay taşının fiziksel faydaları: Kadınların adet dönemini düzenler. Cinsel organları korur. Vücut ağrılarına ve krampa iyi gelir. İştahı düzenler ve oburluğu önler. Lenf sistemini düzenler ve korur. Ay taşının psikolojik etkileri ise: Aşırı duygusal gerilimleri ve iniş – çıkışları düzenler, dengeyi sağlar. Şevkat ve sempatiyi artırır. Egoyu dengeler, bencilliği önler. Zihni güçlendirir. Sevgiler arasındaki aşk ve tutkuyu artırır. Sezgileri kuvvetlendirir. İnsanların iletişim kanallarını açar ve ilişkileri güçlendirir. Nazara karşı etkilidir. Ay taşı alt karın, Güneş sinirağı ve kalp çakraları üzerinde etkilidir.

Kuvars Kristali, Necef olarak da bilinir. Kuvars Kristalinin fiziksel faydaları: Bilgisayar, cep telefonu gibi aletlerin radyasyonunu toplar. Konsantrasyonu ve zihin gücünü kuvvetlendirir. Sürekli enerji yaydığı için hücreleri yeniler ve yaşlanmayı önler. Kuvars kristalinin psikolojik etkileri ise: Beyni ve işlevlerini güçlendirir. Pozitif enerji verir. Stresi giderir. Nazardan korur. Dilek ve arzuların gerçekleşmesi için pozitif enerji yayar. Kuvars Kristali kök, alt karın, Güneş, sinirağı, kalp, boğaz, alın ve taç çakraları üzerinde etkilidir.

Safir taşı, Sapphire olarak da bilinir. Safir taşının fiziksel faydaları: Salgı bezlerini çalıştırır. Kalbe ve böbreklere iyi gelir. Safir taşının psikolojik etkileri ise: Özgürlük hissini kuvvetlendirir. Çiftler arasında sadakati arttırır. Şefkat ve huzuru arttırır. İnsandaki inancı ve özgüveni kuvvetlendirir. Sinirleri sakinleştirir. Konsantrasyonu arttırır. Safir boğaz ve alın çakraları üzerinde etkilidir.

Zümrüt taşının fiziksel faydaları: Bağışıklık ve sinir sistemini güçlendirir. Kalp, ciğer ve böbreğe iyi gelir.Zümrüt taşının psikolojik etkileri ise: Bolluk ve bereket getirir. Sevgiyi ve insanlar arasındaki ilişkileri, hoşgörüyü güçlendirir. Beden- ruh ve zihin ilişkisini dengeler. Sabır ve dinginlik sağlar. Olumsuz şeylere karşı koruyucu özelliği vardır. Yaşam sevincini ve canlılığı arttırır. Zümrüt; kalp, alın, güneş sinirağı çakraları üzerinde etkilidir.

Yakut taşı, Rubin olarak da bilinir. Yakut taşının fiziksel faydaları: Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kan dolaşımını canlandırır. Üreme gücünü arttırır. Kadınların adet sancılarını hafifletir ve düzensizliğini dengeler. Yakut taşının psikolojik etkileri ise: Dürüstlük simgesidir. Kişinin özgüvenini ve cesaretini arttırır. Kişinin özgürlük hissini ve ruhsal gelişimini artırır. Kişiyi kendisi hakkında hissettiği olumsuz duygulardan kurtarmaya yardımcı olur. Hoşgörü ve sevgiyi arttırır. Sezgileri kuvvetlendirir ve kötülüklerden uzak durmaya yardımcı olur. Yakut kök ve kalp çakrasıyla etkileşim halindedir.

Yukarıda belirttiğimiz doğal taşlar ile birlikte Yengeç burcunun doğal taşları arasında şu taşlar da bulunuyor:

- Firuze

-Kalsit

-Kaplangözü

-Labradorit

-Mercan

-Opal

-Varisit

-Yıldız Taşı

Bu taşları üzerinizde kolye , yüzük , küpe ve bileklik gibi takılarla taşıyarak enerjinizi daima üst seviyede tutabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Tümünü Gör
FIRSAT ÜRÜN
FIRSAT ÜRÜN
FIRSAT ÜRÜN
BÜYÜK İNDİRİM
BÜYÜK İNDİRİM
 Siparişlerinizin Hazırlanışı 
  • Siparişini verdiğiniz ürünler dikkatle seçilir...
  • Seçilen ürünler tekrardan temizlenir ve ambalajlanır...
  • Ambalajlanan ürünlerin defolu olup olmadıkları tekrar kontrol edilir...
  • Kontrol edilen ürünler şık hediye kutularına yerleştirilir...
  • Son olarak size ulaşabilmeleri için kısa bir yolculuğa gönderilirler...
  • İşte biz her siparişi böyle bir heyecanla hazırlıyoruz...