Yusufçuk Kolye Ne Anlama Gelir?

  1. Anasayfa
  2. Takı Modası

Yusufçuk Kolye Ne Anlama Gelir?

Yusufçuk Kolye Ne Anlama Gelir?
Bu yazımızda, günümüzde birçok kadının tercih ettiği ve severek kullandığı kolye modelleri arasında bulunan yusufçuk kolye modelini mercek altına alıyoruz. Yusufçuk kuşu, yusufçuk böceği, helikopter böceği veya kızböceği denilen bir canlıdan esinlenerek tasarlanan bu kolyeler neden bu kadar popüler oldu? Yusufçuk kolye ne anlama gelir? Takı Atölyesi sizler için bu soruları cevaplıyor.

Yusufçuk kuşu ya da yusufçuk böceği oldukça narin bir yapıya sahiptir. Bu narinliği elbette akıllara kadınları getirmektedir. Kendine özgü renk tonları ve zarif görünümü ile takılara ilham olan yusufçuk, neredeyse tüm kadınların boyunları süslüyor. Aşktaki tutkuyu, bağlanmayı ve vazgeçmemeyi simgeleyen yusufçuk, yapısının aksine oldukça güçlü anlamlar taşımaktadır. Yusufçuk kuşları ile iligli bir diğer ilginç ve güzel detay ise bu kuşların çift olarak en sadık kuşlar arasında bulunmasıdır. Fakat bu canlıların ilginç özellikler bu kadarı ile sınırlı kalmıyor; Yusufçuk kuşlarının dişileri, çiftleştiği erkeğin kafasını koparıp yer. Ya peki erkek kuşlar? Erkek yusufçuk kuşları aşkı uğruna bile bile kendini ateşe atıyor diyebiliriz. Yani yusufçuk kuşu tek eşliliğin,sadakatin ve sonsuz aşkın simgesidir.

Yusufçuk kuşu, ateş gökyüzüne yükselirken, narin vücudu ile ateşin etrafında dans etmeye başlar, ateşle bir bütün olur. Ateşe tutkun olan bu kuşlar, tıpkı bir aşık gibi ateşe dokunmak, ona yakın olmak ister. Birçok kadının boynunu süsleyen bu kuşun bu denli derin ve güçlü bir anlamı olması, neden bu kadar popüler bir hale geldiğini de bize gösteriyor. Yusufçuk kuşu ile ilgili bu bilgileri öğrendikten sonra, yusufçuk kolyesi hediye etmenin veya bir yusufçuk kolyesi hediye almanın mutluluğu da katlanıyor diyebiliriz.