Yüzük Nasıl Daraltılır ve Genişletilir?

  1. Anasayfa
  2. Takı Modası

Burcuna Uygun Takıları Bulalım mı ?

Burcun Nedir ?
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
TAKILARI GÖR

Yüzük Nasıl Daraltılır ve Genişletilir?

Yüzük Nasıl Daraltılır ve Genişletilir?
Severek aldığımız yüzükler yanlış ölçümler veya kilo alımı sonucunda parmağımızı sıkmaya başlayabilir. Bazen de gün içinde, vücut şiştiği zaman bu sıkışmadan rahatsızlık duyabiliriz. Bu durumun tam tersini de yaşıyor olabilirsiniz. Kilo verdiyseniz yüzüğünüz parmağınıza bol gelebilir. Parmaklarımızın ölçüleri sadece kilo alma veya kilo verme ile değişmez. Yüzüğümüzü ilk aldığımızdan bu yana parmak ölçünüz aynı kiloda olmanıza rağmen değişmiş olabilir. Takı Atölyesi sizler için yüzük nasıl küçültülür ya da yüzük nasıl genişletir sorularının cevaplarını paylaşacak.

İlk değineceğimiz konu; yüzük nasıl daraltılır? Eğer yüzüğünüz parmağınıza bol geliyorsa, yüzüğünüz parmağınızda durmayıp düşecek ya da sürekli parmağınızda dönecektir. Böyle bir sorun yaşıyorsanız bir kuyumcuya giderek, ücretsiz bir şekilde yüzük ölçünüzü öğrenebilirsiniz. Yüzük ölçünüzü, internette araştırma yaparak öğrenebilirsiniz. Dilerseniz bir gümüş ustasına da danışabilirsiniz. Yüzük ölçünüz, kuyumcuda bulunan, parmağa geçirilen numaralı halkalar sayesinde hesaplanır. Yüzüğün esnekliğinden faydalanarak yüzük kalıplar yardımıyla preslenerek bir miktar daraltılabilir. Yüzük daraltma işlemi yüzükten küçük bir parçanın kesilmesiyle yapılmaktadır. Yüzükten parça kesilerek yapıldığı için yüzük daraltma işlemi modele göre yapılmaktadır. Bu işlem çok kısa bir sürede gerçekleştiği ve bekleme süresi olmadığı için zahmetli değildir. Yüzük daraltma işleminin ücreti kuyumcunun veya gümüş ustasının talebine göre değişiklik gösterebilir.

İkinci değineceğimiz konu ise yüzük nasıl genişletilir, büyütülür? Yüzüğünüz parmağınıza dar geliyorsa bu cildinizde kaşınma, kızarma ve sıkışma gibi rahatsız edici durumlara neden olur. Yüzüğünüzü genişletmek için daraltma işleminde bahsettiğimiz gibi bir kuyumcuya veya gümüş ustasına danışabilirsiniz. Parmağınızın ölçümünü yaptıktan sonra yüzüğünüz, kuyumcu veya gümüş ustası tarafından bir miktar genişletilebilir. Yüzük genişletme işlemi oldukça basit bir işlemdir ve yüzüğünüzün modelinde bozulma meydana gelmez. Yüzüğün esnekliğinden faydalanarak yüzük kalıpları yardımı ile yüzük genişletilir. Fakat yüzüğünüz taşlı ise daraltma veya genişletme işleminde önce, işlemi gerçekleştirecek olan kişiye, taşların düşme ihtimali mutlaka sorulmalıdır. Yüzük genişletme işlemi de kısa sürede gerçekleşen bir işlemdir. İşlemin ücreti kuyumcunun veya gümüş ustasının talebine göre değişiklik gösterebilir.

İlginizi Çekebilir

Tümünü Gör
FIRSAT ÜRÜN
 Siparişlerinizin Hazırlanışı 
  • Siparişini verdiğiniz ürünler dikkatle seçilir...
  • Seçilen ürünler tekrardan temizlenir ve ambalajlanır...
  • Ambalajlanan ürünlerin defolu olup olmadıkları tekrar kontrol edilir...
  • Kontrol edilen ürünler şık hediye kutularına yerleştirilir...
  • Son olarak size ulaşabilmeleri için kısa bir yolculuğa gönderilirler...
  • İşte biz her siparişi böyle bir heyecanla hazırlıyoruz...