Yüzük Nasıl ve Ne Tarafa Takılır?

  1. Anasayfa
  2. Takı Modası

Burcuna Uygun Takıları Bulalım mı ?

Burcun Nedir ?
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
TAKILARI GÖR

Yüzük Nasıl ve Ne Tarafa Takılır?

Yüzük Nasıl ve Ne Tarafa Takılır?
Yüzük; günümüzde en çok kullanılan, yeni trendler yaratan, kadın ve erkeklerin başucu aksesuarlarından biri. Eskiden kullanılan yüzük trendleri yerini yepyeni, canlı, kalabalık ve hareketli yüzük model ve trendlerine bıraktı. Yüzük ne tarafa takılır ve nasıl takılır sorusuna cevap vermek için gelenekleri incelemek gerekiyor. Bir gelenek halini alan nişan yüzüğü, nikah yüzüğü veya alyanslar artık sadece yüzük parmağına takılmıyor, bunun yerine serbestçe parmaklarda dolaşabiliyor. Artık tek parmağa takılan bir yüzükle yetinmeyip tarzımızı cesurca yansıtabiliyoruz. Yine de yüzüklerin takıldığı parmaklara göre anlamlandırılması da günümüzde hala dikkat edilen noktalardan biri. Eğer yüzüğünüzü iki elin sağ ve sol parmaklarından birine takmayı tercih ediyorsanız, bu bir evlilik yüzüğünü simgeleyecektir. Yüzük sağ parmaktaysa nişan, sol parmaktaysa evlilik yüzüğüdür. Evlilik teklifinden sonra hediye edilen tektaş yüzük ve alyans sağ elin yüzük parmağına takılır. Evlilik gerçekleşince yüzükler sağ elden sol ele geçer.


Yüzük Ne Tarafa Takılır?


Yüzük ne tarafa takılır sorusuyla karşı karşıya kaldığımızda; "son zamanlarda günlük kullanılan yüzüklerde olduğu gibi evlilik yüzüklerinin de işaret parmağına takıldığını görüyoruz" diyebiliriz. Eski geleneklere göre bu bekar olduğunu dile getirmenin de bir yolu. Serçe parmağa takılan yüzük ise daha çok erkeklerin tercihi oluyor. Yine kadınlarda olduğu gibi erkeklerin de yüzüğü hangi parmağına taktığı önemli mesajlar veriyor. Eğer erkek baş parmağına yüzük takıyorsa özgürlüğüne düşkün olduğu anlamı yükleniyor. Kadının baş parmağına takılan yüzük ise o kadının sinirli, kıskanç veya inatçı biri olduğunun işareti sayılıyor. Orta parmağa takılan yüzük ise o kişinin güvenilir, sır saklayabilen, düzenli ve başarılı bir insan olduğunu ifade eder. Sağ el işaret parmağına takılan yüzükler ise güç özlemini temsil ediyor. Karakteri için takdir görmek isteyenler yüzüğünü bu parmağına takıyor. Sol işaret parmağına takılan yüzükler ise bir özlem peşinden gidenlerin değil, kendilerini güçlü hissedenlerin yaptığı bir tercih. Günümüzde ise bu tarz anlamların peşinden koşmak yerine, ruh halimize, günlük planımıza veya sadece beğenimize göre çeşitli boylarda, renklerde ve şekillerde yüzük veya yüzükler takarak tarzımızı oluşturuyoruz. Farklı tasarımlardaki kadın yüzük modelleri kendi tarzını yaratmak isteyenler için Takı Atölyesi'nde yerini alıyor.

Günümüzün en son ve en çok kullanılan yüzük trendlerinden biri de eklem yüzükleri. Bu yüzüklerin ne tarafa ve nasıl takıldığını merak ediyorsanız, eklemlere takıldığı bilgisini verebiliriz. Parmak eklemlerine takılarak kullanılan bü yüzükler zarif, şık ve estetik bir görünüm kazandırıyor. Takı Atölyesi'nin de favorileri arasında bulunan eklem yüzükleri, uygun fiyatlarda bulunması ve her tarza uyum sağlamasıyla gözde aksesuarlarımız arasına girdi. Bu yüzükler istenilen herhangi parmağa veya birden fazla parmağa takılarak aksesuar kombinimizi taçlandırıyor. Eklem yüzüklerinin yanı sıra geometrik yüzükler de sevilen ve tercih edilen yüzük modelleri arasında. Parmağın olduğundan daha uzun görünmesini sağlayan geometrik yüzükler ve parmağı daha ince gösteren ince forma sahip yüzükler ise serçe parmaklarda kullanım için oldukça uygun. Aynı elde birden fazla yüzük kullanımı ise beğenilen ve uygulanan bir trend. Kalın bant şeklinde yüzükler ile elleriniz de küçük bir yüzük partisi verebilirsiniz. Çoklu takılan yüzüklerin en sevdiğimiz yanı ise bu trendi istediğimiz gibi yorumlayabilmemiz. İster metal parçalar ister taşlı veya vintage yüzükler ile oluşturabiliriz. Bir diğer sevilen ve kullanılan yüzük trendi ise çift, zincirli halkalar. Bu yüzükler; zincir aracılığı ile birbirine bağlıdır. Yüzükler hem iki ayrı parmağa hem aynı parmağın alt ve üst kısımlarına takarak kullanılabiliyor.

Günümüzde özgürce stilimizi yansıttığımız takılar sayesinde abartı ve minimalist yüzükler aynı anda veya ayrı ayrı kullanılarak yeni trendlerin yolunu açıyor. Sokak stili ve vintage havasını kıyafetlerimiz ve saçlarımızda olduğu kadar aksesuarlarda da sevdik.

İlginizi Çekebilir

Tümünü Gör
 Siparişlerinizin Hazırlanışı 
  • Siparişini verdiğiniz ürünler dikkatle seçilir...
  • Seçilen ürünler tekrardan temizlenir ve ambalajlanır...
  • Ambalajlanan ürünlerin defolu olup olmadıkları tekrar kontrol edilir...
  • Kontrol edilen ürünler şık hediye kutularına yerleştirilir...
  • Son olarak size ulaşabilmeleri için kısa bir yolculuğa gönderilirler...
  • İşte biz her siparişi böyle bir heyecanla hazırlıyoruz...